• In English
 • Вступна частина засідання Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2014 року
  опубліковано 24 жовтня 2014 року о 17:48

  ЯЦЕНЮК А.П. – Шановні члени Уряду, представники засобів масової інформації, всіх вітаю!

  Нам сьогодні треба прийняти декілька серйозних рішень, тому що закінчується місяць. В першу чергу це стосується рішень по виплатах українським військовослужбовцям у зоні АТО, окремо про це доповість Міністр фінансів України.

   Я хотів би в першу чергу підбити підсумки попередніх доручень, які Уряд давав стосовно опалювального сезону і стосовно придбання ліків. Тому прошу першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Перелому С.В. поінформувати про те, яким чином виконується доручення Уряду про початок опалювального сезону, де є проблеми, де є зволікання з боку місцевих органів влади, де є зволікання з боку облгазів, які належать приватним власникам, а точніше, одному приватному власнику, і що зараз робиться з тією метою, щоб, відповідно до законодавства, остаточно розпочати опалювальний сезон.

  Я сьогодні вранці знову отримав інформацію – у нас рухаються мінусові температури, тому я хочу почути, яка ситуація по підключенню до тепла людей.

   

  Пункт 1. Про стан виконання рішень Кабінету Міністрів щодо

  організації та проведення опалювального сезону 2014/15 року

   

  ПЕРЕЛОМА С.В. – На виконання доручення Уряду фактично в Україні розпочато опалювальний сезон. Задля цього НАК "Нафтогаз України" забезпечив постачання природного газу до всіх регіонів України без винятку у необхідних для цього обсягах.

  Але у зв'язку з технологічними та гідрологічними режимами тепломереж подача теплоносія до кожної окремої оселі вимагає певного проміжку часу, який за технологічними нормами може тривати від трьох до восьми днів.

  Тому логіка така: чим більше населений пункт, тим більше часу це займає. Але ми працюємо з теплопостачальними організаціями задля того, щоб пришвидшити та скоротити цей проміжок час, необхідний для доставки теплоносія до кожної оселі. Як приклад, на сьогодні у Києві вже 50% мешканців відчули початок опалювального сезону. ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 "Київенерго" в повному обсязі забезпечено природним газом для виробництва тепла для потреб населення. Поступово (максимум, це буде неділя-понеділок) 100% мешканців Києва вже почують нормальне функціонування опалювального сезону 2014/15 року.

  Це ж стосується й інших великих та малих міст України. Працюємо у робочому режимі, знаходячись в постійному контакті з представниками облдержадміністрацій, з облгазами, підрозділами НАК "Нафтогаз України", "Укртрансгазу". Поки що всі питання вирішуються у робочому режимі.

  Додатково я хотів би проінформувати, що задля сталого проходження опалювального сезону та забезпечення ресурсом з 20 жовтня поточного року НАК “Нафтогаз України” вже розпочав відбір газу з підземних газосховищ. Сьогодні ми маємо відбір на рівні 23 – 25 млн. на добу.

  Після того, які всі суб’єкти вже включаться до опалювального сезону, за умови того, що температурні режими будуть такі ж самі, як ми маємо сьогодні але близькі до того, відбір буде сягати до 50 млн. добових.

  Тому для сталого проходження дуже важливо, щоб усі користувачі, усі споживачі суворо дотримувалися, по-перше, лімітної дисципліни, яка була визначена постановою Кабінету Міністрів України №396. І ми розраховуємо на активну роботу в цьому напрямку обласних  держадміністрацій. А також необхідно суворо дотримуватись і фінансової дисципліни в частині повних розрахунків за поточне споживання природного газу, а також погашення накопичених боргів за минулі періоди.

  З метою обговорення вищезазначених питань сьогодні НАК “Нафтогаз України” проводив українську селекторну нараду за участю керівників усіх теплопостачальних організацій України, а також представників обласних державних адміністрацій.

  Поки що все йде в робочому режимі і НАК “Нафтогаз” готовий до виконання своїх функцій.

   

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Ми будемо працювати над тим з нашими європейськими партнерами, щоб максимально збільшувати обсяг, тому що є можливість запустити великий реверс, і якщо наші європейські партнери разом з нами вирішать питання великого реверсу, то це означає, що ми тоді можемо фактично замістити весь обсяг газу через придбання його з ЄС.

  Я доручаю Мінрегіонбуду, обласним державним адміністраціям терміново вжити невідкладних заходів до виконання доручення Уряду прискорити питання щодо опалювального сезону, щоб дати людям тепло.

  Окремо я звертаю вашу увагу на відкриття спецрахунків по розрахунках за енергоносії. Вистачить, коли компанії Фіршата контролювали повністю всі потоки. Люди розраховувалися за тепло і ці гроші пропадали з облгазів. За моєю інформацію, відкрито поки що 32% рахунків.

  Негайно відкрити всі рахунки до кінця поточного місяця і не дати можливості олігархії красти гроші з людських кишень, нам потрібно розраховуватися за газ.

  У нас було ще одне доручення, термін сьогодні спливає, фактично на цьому тижні. Це питання щодо закупівлі лікарських засобів і медичних препаратів. Я знаю, Василю Васильовичу, що Ви проводили низку нарад. Я просив би, щоб Ви доповіли Уряду, що реально відбувається у нас в міністерстві, які кроки зроблені, тому що та жахлива ситуація, яка була протягом останніх декількох місяців, повна безвідповідальність міністерства призвела до того, що у нас були суттєві проблеми. Я дав доручення вирішити проблеми по закупівлі лікарських засобів. Проінформуйте, будь ласка, що є станом на сьогодні.

   

  ЛАЗОРИШИНЕЦЬ В.В. – Дозвольте доповісти, що було зроблено за ці три тижні.

  Перше, що ми провели, – це інвентаризація. Виявилося, що у нас в різних регіонах є ще ліків на 642 млн. станом на сьогодні. Тому була проведена інвентаризація. І якщо десь не було якихось ліків – терміново був перерозподіл. Це було по анатоксину правцевому, по розсіяному склерозу і по деяких інших, по гемофілії.

  На сьогодні у нас в процесі торгів і укладених договорів на 95%. Закуплено на 887 млн. – це 41%. 2 млрд. 52 млн. в роботі.

  Ситуація, дійсно, була складною. Тому ми запросили всі засоби масової інформації, щотижнево ми доповідали, і підписали меморандум про співпрацю з 10-ма пацієнтськими організаціями. Навіть запросили ту організацію, яка влаштовувала цю акцію. Вона спочатку нібито з нами співпрацювали, але потім відмовилися.

  На сьогодні розповсюджено по Україні на 36,8 млн. грн. гуманітарної допомоги, це яка надійшла від Уряду Грузії, яка надійшла від ВООЗ, зокрема це 300 тис. доз правцевого антитоксину і на 340 тис. пацієнтів лікування на 3 місяців повністю від медикаментів, виробів медичного призначення. Це все розподілено по територіях, в першу чергу, в зону АТО на звільнену територію, це Донецька, Луганська область, прифронтові області –Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області.

  Це було 3 тижні тому, чекаємо зараз на повторну допомогу. Також ми звернулись до ВООЗ і Уряд Канади виділив 3 млн. канадських доларів на закупівлю вакцин для України. Проводились перемовини з Глобальним фондом, який виділить 5,3 млн. дол. на лікування пацієнтів з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом, особливо мультирезистентні форми другого ряду лікування та на 1,2 млн. ліки для дітей, хворих на ВІЛ/СНІД.

  На сьогодні спільно з Мінфін опрацьовується проект Світового банку, так званий, термінової позики на суму в 50 млн. грн., зараз іде стадія розроблення цього проекту.

  Що хотів би підкреслити? Акція, яка проводилась у вівторок, ті цифри, які наводились, вони абсолютно не відповідають достовірності, а притягнення туди російських ЗМІ привезли до численних публікацій в Росії. Це є, на мою думку, застосування, пособництво в інформаційній війні Росії проти України. Я звернувся до Вас з офіційним листом, Арсенію Петровичу, щоб СБУ, відповідні органи врахували, тому що з'явились не тільки у ЗМІ російських, а вже є висловлення нашого шановного пана Медведчука з цього приводу.

  Дякую. В мене все. Робота продовжується, моніториться оперативний штаб, який при міністерстві, є такі самі штаби в кожному регіоні. Якщо десь не вистачає ліків, які закуповується за загальнодержавними цільовими програмами, ми моментально реагуємо на все.

   

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Я, по-перше, дякую за те, що Ви на минулому тижні були в зоні проведення АТО. Прикро, що це фактично відбулося вперше за більше ніж 5 місяців, тому що, бачите, це такий мій особистий біль, що ті люди, які з нами були на Майдані, чомусь не піклувалися про тих, які боронять незалежність країни.

  Тому я вас прошу, перше – по забезпеченню медичних препаратів у зоні АТО, на особливий контроль разом з медичною службою Міноборони України.

  Друге, що стосується лікарських засобів по областях – доручення керівникам облдержадміністрацій і вашим обласним управлінням охорони здоров'я: пройтися безпосередньо по лікарнях, зустрітися з людьми і дати звіт про те, що відбувається реально, люди отримали ці лікарські засоби чи ні.

  Третє, я звертаюсь до Секретаріату Кабінету Міністрів – на "гарячу лінію" дати інформацію про те, щоб нам телефонували, щоб ми мали реальну картину, чи доставлені вже медпрепарати безпосередньо до областей внаслідок перерозподілення і придбання додаткових обсягів.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – По цінах, я розумію, що Ви тільки приступили до виконання обов'язків, тому треба буде викликати Держлікслужбу, всіх, і на наступному тижні будемо займатися з вами разом з Мінекономіки ціновим питанням. Тому що мої попередні доручення, на жаль, не були виконані попереднім керівництвом, будемо зараз серйозно працювати.

   

  Що стосується Мінекономрозвитку, Мінфіну. Сьогодні в Росії відбувся неймовірний обвал російської національної грошової одиниці. Нагадаю вам, що, як правило, такі фінансові російські кризи потім мають негативний вплив у тому числі й на Україну. Фактично це сьогодні "чорна" п’ятниця для російської економіки і російського рубля. Як правило, після цього ми відчуваємо завжди хвилю фінансової дестабілізації саме з-за Росії. Крім їх військової агресії, вони ще тепер будуть здійснювати фінансову агресію через свою недолугість.

  Тому що я прошу? Зрозуміло, що при падінні курсу зараз росіяни будуть намагатися свої товари швидко продавати в Україну, тому що є конкурентна перевага: курс впав, і це означає, що вони можуть знизити ціни на свої товари в доларах для того, щоб заполонити український ринок. Будь ласка, протягом сьогоднішнього дня, Мінекономрозвитку, ДФС, Мінагрополітики, провести термінове зібрання з приводу того, щоб не дати можливості Росії зараз дестабілізувати ситуацію в Україні, в тому числі й через наплив російських товарів на територію України.

  Олександре Віталійовичу, прошу Вас з Нацбанком провести сьогодні розмову з приводу впливу падіння російського рубля і російської фінансової кризи на українську фінансову систему. Ми пригадуємо й 1998 рік та інші фінансові кризи. Нам треба бути готовими до того, що, крім військової агресії, ще й фінансово-економічна агресія може мати поганий вплив на українську економіку.

  Що стосується виплат. У нас фактично завершується місяць. Ми провели широку нараду за участю всіх керівників силових підрозділів. Це МВС, Міноборони, Національна гвардія, Державна прикордонна служба, ДСТЗІ, розвідки, Служба спецтранспорту та інші служби, які зараз знаходяться в зоні діяльності  АТО. Нагадаю, що ми в червні прийняли рішення про двократне збільшення грошового забезпечення для всіх військовослужбовців, які знаходяться в зоні діяльності АТО.

  Але сталося так, що найбільше отримують військовослужбовці Збройних Сил, і навіть після двократного збільшення об'єктивно, що інші військовослужбовці отримували дещо менше, ніж військовослужбовці Збройних Сил.

  Зараз нам треба прийняти рішення, щоб за жовтень (а у нас залишилося буквально декілька днів) виплатити і вирівняти грошове забезпечення для всіх військовослужбовців, які знаходяться в зоні АТО.

  Олександре Віталійовичу, я би Вас просив, щоб Ви зараз дали Уряду цифри: скільки отримують військовослужбовці Збройних Сил, і скільки отримували військовослужбовці інших підрозділів, і які будуть виплачені кошти нашим хлопцям в зоні АТО після підписання сьогодні цього розпорядження.

   

  Пункт 2. Про проект розпорядження Кабінету Міністрів України

  „Деякі питання грошового забезпечення військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу”

   

  ШЛАПАК О.В. – Власне, Прем’єр вже сказав про те, що у свій час ми хотіли як краще, а вийшло як завжди. Вийшло так, що ми навіть посилили диспропорцію у виплатах грошового забезпечення тим, хто воює в АТО.

  Виходило так, що в одному окопі міг сидіти офіцер, наприклад, Збройних Сил чи прикордонник, а отримували заробітну плату, вірніше, забезпечення зовсім інше. Відповідно була команда Прем’єра, ми разом з військовими ще раз все порахували, і постанова, яку ми сьогодні приймаємо, вирівнює грошове забезпечення для всіх військовослужбовців однакового рангу.

  Таким чином старший офіцер (старші офіцери – це майори, полковники), військові сьогодні Міністерства оборони отримують в зоні АТО 21 тис. 925 грн. По цьому рівню і будуть отримувати всі інші. А що отримували? Головне управління розвідки Міністерства оборони – 15 тис. 148, СБУ – 15 тис. 612, Держзв’язок – 11 тис. 911, прикордонники – 12 тис. 120. Найгірша ситуація була в Нацгвардії – 8 тис. 740.

  Сьогодні і старші офіцери Нацгвардії будуть отримувати не 8 тис. 740, а будуть отримувати 21 тис. 925 грн. три останні місяці до кінця цього року.

  Молодші офіцери (лейтенанти, молодші лейтенанти, капітани). Армія отримувала – 17 тис. 840 грн. Відповідно до цього рівня будуть прив’язані і всі інші. ГУР Міністерства оборони – 7 тис. 940 було, СБУ – 9 тис. 918, прикордонники – 7 тис. 349. І знову найскладніша ситуація – всього 6 тис. 440 – отримувала Національна гвардія.

  Сьогодні і офіцери Національної гвардії молодші будуть отримувати 17 тис. 841 гривню.

  І військовослужбовці за контрактом, рядовий і молодший начальницький склад. Військовослужбовці Міністерства оборони отримували 10 тис. 447 грн. Відповідно таке ж грошове забезпечення будуть отримувати всі інші до кінця цього року. Розвідка отримувала 6 тис. 123, СБУ – 6 тис. 464, прикордонники – 6 тис. 743, знову ж таки Нацгвардія – найнижча цифра – 5 тис. 696, зараз і вони будуть отримувати 10 тис. 447 грн.

  У нас залишається така категорія, їх небагато, як військовослужбовці строкової служби. В Міноборони теж вони отримували трошки вище – 4 тис. 774 грн., сьогодні в нас така категорія військовослужбовців є в Нацгвардії, там вони отримували 3 тис. 170 грн., їм буде піднято грошове забезпечення до 4 тис. 774 грн.

  Все це, шановні колеги, вимагає виділення додатково з коштів державного бюджету, в даному випадку з резервного фонду, 243 млн. 332 тис. грн. Саме ці кошти ми виділяємо сьогоднішньою постановою і описуємо порядок виділення цих коштів. Просив би підтримати.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – На казначейському рахунки є кошти, щоб невідкладно їх відправити на виплату?

   

  ШЛАПАК О.В. – Так, необхідні кошти є. Ще раз хочу підкреслити, що стосується наших військових, не затримуємо платіж ані на годину. Тому я зараз звертаюсь після прийняття цього рішення, як тільки воно буде опубліковано, до керівників силових відомств, яких це стосується, аби вони зразу робили перерахунок по тих людях, які знаходяться на місцях, подали платіжні документи до Казначейства, ми їх одразу оплатимо.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Я тоді прошу Секретаріат, я підпишу постанову, зразу її невідкладно оприлюднити і приступити до виплат. Секретаріату оформити всі доручення, які видані.

  Тепер що стосується подальшої роботи, шановні члени Кабінету Міністрів України.

  Після виборної неділі буде робочий понеділок. Всім нагадую про те, що відповідно до Конституції Кабінету Міністрів України складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України, але Кабінету Міністрів після виборів не складає відповідальність до того моменту, доки не буде призначений новий склад Уряду.

  Я вимагаю персональної відповідальності кожного міністра, ми працюємо до останнього дня, тому що ми несемо повну відповідальність за стан справ у країні, несемо відповідальність перед людьми. В цій ситуації я прошу повної мобілізації, ефективної роботи, відповідальність, відповідальність і ще раз відповідальність.