• In English
 • Антимонопольний комітет вивчає досвід Молдови у створенні системи державної допомоги
  опубліковано 24 жовтня 2014 року о 16:17

  У тренінговій комплексній програмі підготовки кадрів у сфері державної допомоги, яка проводилась Антимонопольним комітетом України спільно з Проектом ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», взяли участь Президент Ради з Конкуренції Республіки Молдова Віоріка Караре та член Пленуму Ради Іон Максім.

  У ході тренінгу був представлений досвід Республіки Молдова щодо створення системи державної допомоги, а також особливу увагу було приділено заснуванню електронного реєстру державної допомоги.

  Представники Республіки Молдова у своїх промовах акцентували увагу на необхідності створення прозорої нормативно-правової бази з питань державної допомоги суб’єктам господарювання в Республіці Молдова, що викликало зацікавленість в учасників тренінгу.

  У рамках вищезазначеного заходу відбулася зустріч в. о. Голови Антимонопольного комітету України Миколи Бараша з представниками делегації Республіки Молдова, під час якої обговорено напрямки подальшої співпраці між конкурентними відомствами обох країн у сфері захисту економічної конкуренції. Також Віоріка Караре поінформувала про стан адаптації національного законодавства у сфері захисту конкуренції до вимог законодавства ЄС.

  23 жовтня представники антимонопольного відомства Республіки Молдова разом із державним уповноваженим Антимонопольного комітету України Сергієм Шершуном відвідали Київський національний торговельно-економічний університет. Віоріка Караре висловила зацікавленість стосовно досвіду з підготовки спеціалістів «Управління у сфері економічної конкуренції».