• In English
 • Столична медицина цілком готова протистояти спалаху особливо небезпечних інфекційних хвороб
  опубліковано 23 жовтня 2014 року о 17:05

  Медики столиці готові до будь-яких дій, пов’язаних із вчасним виявленням, лікуванням та мінімізацією розповсюдження особливо небезпечних інфекційних хвороб. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я КМДА Михайло Риган під час навчань з ліквідації вогнища лихоманки Ебола.

  «Тренування довели, що медичний персонал різних закладів діяв оперативно, чітко, злагоджено та у тісній взаємодії з іншими службами міста», – зазначив Михайло Риган.

  За розробленою для навчань легендою, у студентську поліклініку зі скаргою на погане самопочуття та підвищену температуру звернувся хлопець, який нещодавно прибув з ПАР, де контактував з хворим на лихоманку. Терапевт, який запідозрив інфікування пацієнта на вірус Ебола, діє за визначеним алгоритмом: інформує головного лікаря, який викликає спеціальну бригаду екстреної медичної допомоги та сповіщає Держсанепідслужбу і департамент охорони здоров’я. Лікарі «швидкої» госпіталізують хворого, а також контактних осіб, зокрема, лікаря-терапевта та медичну сестру.

  Фахівці стверджують, що найбільшою небезпекою хвороби Ебола є відсутність специфічних засобів профілактики та лікування. Тож, своєчасне виявлення та ізоляція людини з підозрою на дане захворювання є, фактично, основним інструментом попередження епідемії. За таких умов наявність чітко відпрацьованого алгоритму дій рятує не лише одного хворого, а й ціле місто від небезпечної епідемії.

  За інформацією профільного департаменту, столиця сьогодні має всі необхідні ресурси для забезпечення протиепідемічних заходів щодо попередження поширення інфекційних хвороб. Екстрена медична допомога укомплектована достатньою кількістю спеціальних костюмів, а також визначено госпітальну базу для пацієнтів з підозрою на такі захворювання. Це інфекційне відділення Олександрівської клінічної лікарні, яке розраховане на 82 ліжка, та інфекційне відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №1 на 50 ліжок.

  Нагадаємо, що інфекційний корпус Олександрівської клінічної лікарні побудовано відповідно до сучасних європейських санітарних норм. В окремо розташованій будівлі облаштовано 13 боксованих палат (мельцеровські бокси)  та 45 напівбоксів, які забезпечують санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режими та умови перебування хворих і медичного персоналу. Приміщення обладнані системами приливно-витяжної вентиляції, які забезпечують повітряно-тепловий баланс і виключають перетікання повітряних мас з «брудних» зон до «чистих». Внутрішнє оздоблення приміщень дозволяє проводити вологе прибирання та дезінфекцію. Також на базі інфекційного відділення функціонує лабораторна служба.