• In English
 • Дніпропетровщина перевиконала план з наповнення бюджету для здійснення соціально важливих видатків
  опубліковано 23 жовтня 2014 року о 14:57

  До Дніпропетровського обласного бюджету доходів для забезпечення цих видатків вже надійшло 2,9 млрд. грн., що складає 102,2% до плану. Минулорічні показники перевищені на 0,3 млрд. грн. або на 12,5 %. Про це повідомили в департаменті фінансів Дніпропетровської ОДА.

  Цього року для забезпечення наповнення місцевих бюджетів обласна влада та органи державної фіскальної служби вживали спільних заходів, застосовували виважений підхід до кожного платника податків. У свою чергу самі платники податків з розумінням поставилися до виконання своїх зобов’язань. Така злагоджена робота всіх ланок сприяла наповненню місцевих бюджетів: від сільської та селищної ради до  районного і обласного, а відтак і бюджету країни.

  На сьогодні місцевими бюджетами області забезпечено виконання планових показників Міністерства фінансів України за доходами, що враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів. За січень – жовтень 2014 року ці показники становлять 100,3 % до плану. До місцевих бюджетів надійшло 5,7 млрд. грн. цих доходів, що на 0,5 млрд. грн. або на 8,7%  більше, ніж за відповідний період минулого року.

  До обласного бюджету зазначених доходів вже надійшло 2,9 млрд. грн., що перевищує минулорічні показники на 12,5%.

  Отриманий рівень надходжень доходів дозволив забезпечити в обласному  бюджеті належну базу для фінансування всіх соціально важливих видатків. Зокрема, це стосується виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплати комунальних послуг та енергоносіїв, пільгових пенсій, стипендій тощо.

  Так, станом на 22 жовтня 2014 року заробітну плату за першу половину жовтня працівникам установ, що утримуються за кошти обласного бюджету, виплачено в повному обсязі. Також в повному обсязі профінансовані видатки, пов’язані із забезпеченням функціонування установ охорони здоров’я, освіти та соціального захисту населення. Виділено кошти і на виконання заходів регіональних програм, зокрема, екологічного спрямування.