• In English
 • Уряд пропонує ввести мораторій на будівництво поблизу об'єктів національної і всесвітньої спадщини
  опубліковано 22 жовтня 2014 року о 18:04

  Кабінет Міністрів України на засіданні 22 жовтня 2014 року схвалив проект Закону України «Про введення мораторію на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах і на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, історично сформованих частинах населених пунктів, внесених до Списку історичних населених місць України».

  За словами Міністра культури Євгена Нищука, введення такого мораторію є вимогою громадськості. «Уже тривалий час ми стикаємося із проблемою незаконних забудівель на тих територіях, які відносяться до всеукраїнської і світової спадщини. Перш за все це стосується Київської, Львівської, Закарпатської, Івано-франківської, Чернівецької областей і міста Києва, де розташована переважна більшість об’єктів всесвітньої спадщини. Водночас це є і зобов’язанням України перед ЮНЕСКО, - зазначив Міністр і додав, що схвалення законопроекту – це важливий крок, який дозволить  зберегти історичні місця у первинному вигляді. - Цим Законом ми демонструємо, що дійсно цінуємо свою історію і свою спадщину, і що ми співзвучні з європейськими законами».

  Прийняття законопроекту дозволить забезпечити збереження об’єктів всесвітньої  культурної спадщини, а також прискорити розроблення та затвердження меж і режимів використання зон охорони пам’яток культурної спадщини, охоронних (буферних) зон та історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, їх фіксацію у містобудівній та землевпорядній документації, що забезпечить доступність відомостей про обмеження і заборони провадження на цих територіях господарської діяльності та можливість планування суб’єктами господарювання господарської діяльності.

  Для досягнення цієї мети пропонується ввести мораторій на будівництво об’єктів в охоронних (буферних) зонах і на прилеглих територіях об’єктів всесвітньої спадщини, зон охорони пам’яток.