• In English
 • На Полтавщині стартував проект Ради Європи з впровадження реформ і співпраці місцевих громад
  опубліковано 22 жовтня 2014 року о 16:10

  Тристоронню угоди між Полтавською обласною державною адміністрацією та Полтавською обласною радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо реалізації проекту «Реформа управління на сході України» підписано на Полтавщині.

  Залучення іноземних інвестиційних програм для покращення умов життя територіальних громад відбувається у рамках реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад», зазначив Сергій Шаршов, директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

  Укладання такої угоди передбачає поліпшення умов для надання муніципальних послуг населенню Полтавщини, зокрема, комунальних та адміністративних, а також співробітництво між міськими, селищними та сільськими громадами області через розробку та впровадження проектів співробітництва територіальних громад.

  «Ми плануємо спільно розробити конкурсні процедури, відібрати 5 проектів переможців у сфері міжмуніципального співробітництва й надати їм до 20.000 євро, кожному, на умовах співфінансування», – сказала експерт проекту Ганна Борова.

  Керівник проекту Ради Європи Андрій Гук зазначив, що громади Полтавщини будуть одними з перших брати участь у пілотному проекті щодо співробітництва територіальних громад

  «Рада Європи надає Україні експертну допомогу в розбудові національної законодавчої бази відповідно до євростандартів. Зараз в Європі йде об’єднання територіальних громад, або за умови співробітництва або через злиття. Тому Україна не є виключенням. Щоб вистояти в умовах нестачі ресурсів, потрібно об’єднувати зусилля  громад, зокрема шляхом міжмуніципального співробітництва», – зауважив Андрій Гук.