• In English
 • Уряд і Європейська Комісія узгодили спільну позицію для завтрашніх газових переговорів з Росією
  опубліковано 20 жовтня 2014 року о 17:09

  У понеділок, 20 жовтня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів зустріч із Віце-президентом Європейської Комісії Гюнтером Оттінгером, який прибув до Києва в рамках підготовки до завтрашніх переговорів у тристоронньому форматі з Російською Федерацією, що відбудуться у Брюсселі.

  За результатами зустрічі була узгоджена спільна позиція щодо забезпечення інтересів українських та європейських споживачів природного газу з Російської Федерації.

  Сторони досягли згоди, що підсумком завтрашніх переговорів має стати узгодження проміжної угоди на зимовий період, яка гарантуватиме постачання природного газу в Україну, а також стабільність транзиту газу до країн ЄС. Така угода має містити чіткі гарантії щодо постачання узгоджених обсягів газу до України, а також гарантії розрахунків за його поставки.

  Узгоджена позиція України і Європейської Комісії передбачає необхідність закріплення домовленостей з Росією у формі документа, який буде підписаний між НАК «Нафтогаз України» та компанією «Газпром». Такий документ буде обов’язковим до виконання усіма сторонами і виключатиме можливість односторонньої зміни його умов.