• In English
 • Євген Нищук зустрівся з Міністром культури Литви Шарунасом Барутісом
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 20:19

  В рамках робочої поїздки до Вільнюсу Міністр культури України Євген Нищук зустрівся зі своїм литовським колегою – Міністром культури Литви Шарунасом Барутісом.

  Під час розмови пан Барутіс наголосив, що попри відсутність між  Україною та Литвою спільних кордонів – країни є дуже близькими і у історичній, і в громадській, і в мистецькій сферах. За його словами,  саме культура, як основа усіх основ, має бути пріоритетним напрямком розвитку держави та, зрештою усього соціально-економічного пласту країни, і саме таким шляхом нині рухається Литва.

  “Раніше культура оцінювалась як сфера, що використовує кошти платників податків, але це не так», - сказав Шарунас Барутіс. «За тими цифрами, які ми сьогодні маємо, культурний продукт становить понад 5% ВВП країни і 6% експорту. І це тоді, коли весь молочний сегмент нашої країни займає 2,5%. Але якщо порівняти, скільки уваги прикуто до культури, а скільки до одного із видів сільського господарства, хоч і безперечно дуже важливого, - стає зрозуміло на чому треба акцентувати увагу держави. Стає ясно, що культура важлива рухова сила, підкріплена економічними показниками.”

  Під час розмови міністри обох країн обговорили теми фінансування культури, зокрема шляхом запровадження фондів, акцизних зборів з алкоголю та тютюну, питання фінансування кіно та податкові пільги і домовилися про подальший обмін досвідом.

  Знайшли порозуміння міністри і у питанні просування та підтримки культурних проектів на патріотичну тематику. Саме на це робить сьогодні великий акцент Литва.

  Євген Нищук у свою чергу підкреслив – в контексті імплементації угод, пов’язаних з Європейською інтеграцію, необхідно говорити і про досвід входження у іноземні програми.

  “До цього часу в Україні не надавали необхідної уваги подібним програмам, втім, саме вони можуть відкрити нам дорогу до правильної побудови менеджменту у музеях та заповідниках, участі у європейських та світових грантових системах тощо. У теперішніх складних умовах без такого досвіду, який, зокрема, має і Литва, нам буде дуже непросто”, – сказав Міністр культури України.

  По завершенні зустрічі Євген Нищук висловив подяку литовському народу за підтримку України.

  На майбутнє Міністри культури України та Литви домовилися про необхідність подальшої плідної співпраці у різних напрямках культури, обміні досвідом у менеджменті культури, а також про продовження діалогу з литовською стороною вже в Україні, в рамках міжнародної конференції «Культурна політика в Європі сьогодні: фінанси, менеджмент, розширення аудиторії», що проходитиме 23-24 жовтня у Києві.