• In English
 • Питання фінансування медичної галузі на 2015 р. обговорили під час Колегії МОЗ України
  опубліковано 17 жовтня 2014 року о 14:04

  В.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець домагатиметься збільшення фінансування на охорону здоров’я на 2015 р. Про це він заявив під час розширеного засідання Колегії, що проходить 17 жовтня в МОЗ України.

  «Система охорони здоров’я, як всім відомо, вже багато років живе в умовах постійного недофінансування. Прекрасно усвідомлюючи важкий стан економіки, я все ж таки на рівні керівництва держави буду домагатися збільшення фінансування на 2015 рік», - наголосив в.о. Міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець.

  Він поінформував, що з урахуванням проекту нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів на 2015 рік, видатки на охорону здоров’я у зведеному бюджеті передбачені у сумі 51,2 млрд. грн., що на 4,4 млрд. грн. або на 8,0% менше від планових показників поточного року. «Місцевим бюджетам на функціонування закладів охорони здоров'я передбачене фінансування в обсязі 44,4 млрд. грн., що лише на 2,9% більше від цьогорічних видатків та майже на 40% менше від потреби, яка на 2015 рік складає 73,7 млрд. гривень. Враховуючи інфляцію, ми бачимо, що цих коштів критично мало для галузі. І при цьому завтра нас спитають, де якісна медична допомога», - підкреслив очільник відомства.

  Як зазначалося під час Колегії, на надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги на 2015 рік передбачено 68% від потреби. Видатки в обсязі 1 134,8 млн. грн. у 2015 році планується спрямувати на надання спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги окремим категоріям населення у 28 закладах Міністерства охорони здоров’я із потужністю понад 7,1 тис. ліжок. Розрахована МОЗ України потреба складає 1 666,3 млн. гривень.

  На функціонування 18 клінік вищих навчальних закладів та наукових установ МОЗ із потужністю 2,9 тис. ліжок для надання високоспеціалізованої, відповідно до профілю, допомоги населенню із впровадженням у практику лікування нових наукових розробок у наступному році спрямують 489,6 млн. грн. при потребі 1 816,6 млн. гривень.

  На санаторне лікування хворих на туберкульоз, дітей і підлітків з соматичними захворюваннями на 2015 рік передбачено асигнування в обсязі 303,2 млн. грн. при потребі 369,6 млн. гривень. За рахунок зазначених коштів передбачається забезпечити безоплатним санаторно-курортним лікуванням понад 42,6 тис. осіб, в тому числі майже 22 тис. хворих на туберкульоз у спеціалізованих протитуберкульозних санаторіях та загальнодержавних дитячих спеціалізованих санаторіях.

  На надання населенню спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної, реабілітаційної та екстреної консультативної медичної допомоги та стоматологічної допомоги у 20 закладах МОЗ у проекті бюджету на 2015 рік передбачаються видатки в обсязі 121,9 млн. грн. при потребі 156,1 млн. гривень.

  На функціонування 14 закладів МОЗ (центральні бази спецмедпостачання, центр медстатистики, головне бюро судмедекспертизи тощо), на виготовлення бланків листків тимчасової непрацездатності; на організацію надання службою милосердя медично-патронажної допомоги самотнім громадянам похилого віку, інвалідам та іншим соціально вразливим верствам населення (понад 438,7 тис. осіб); та інші заходи враховані видатки в обсязі 124,5 млн. грн., при потребі 189,4 млн. гривень.

  Значним позитивом в проекті бюджету є виділення 11,2 млн. грн., що на 85,9 % більше, ніж у 2014 році, на проведення реабілітації майже 9 тисяч дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та дітей з малозабезпечених і багатодітних сімей, хворих на дитячий церебральний параліч.

  Проектом державного бюджету на 2015 рік передбачаються бюджетні асигнування на рівні 2014 року в сумі 51,9 млн. грн. для лікування хворих, яким не може бути надана відповідна медична допомога в Україні (близько 47 осіб в залежності від вартості лікування).