• In English
  • Міністр оборони України Степан Полторак зустрівся із заступником Міністра закордонних справ Великої Британії Сером Саймоном Фрейзером
    опубліковано 16 жовтня 2014 року о 18:44

    Сьогодні, 16 жовтня, у Києві Міністр оборони України генерал-полковник Степан Полторак провів зустріч з делегацією Великої Британії на чолі з постійним заступником Міністра закордонних справ Великої Британії, радником Міністра закордонних справ Великої Британії з питань зовнішньої політики, головою дипломатичної служби Сером Саймоном Фрейзером.

    Сторони обговорили поточну ситуацію в Україні, актуальні питання двостороннього співробітництва та надання допомоги Міністерству оборони України.

    Генерал-полковник Степан Полторак повідомив, що з дня вступу в посаду Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України проголосив мирний план вирішення ситуації у Донецькій та Луганській областях.

    – З 5 вересня триває черговий етап припинення вогню на Донбасі. За цей час українські війська, які беруть участь в антитерористичній операції, зазнали 729 нападів і обстрілів з боку проросійських бандформувань, – зазначив Міністр оборони України.

    Глава вітчизняного оборонного відомства розповів британській стороні про пріоритети діяльності на посаді Міністра оборони України, визначені Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України. Серед них – побудова ефективної системи оборони, встановлення належного рівня взаємодії з іноземними партнерами, модернізація озброєння і військової техніки, розвиток Збройних Сил України тощо.

    ­­– З метою побудови сучасних, добре оснащених Збройних Сил України, здатних захистити територіальну цілісність держави, Президентом України поставлено завдання опрацювати нову редакцію Стратегії національної безпеки і оборони, Воєнної доктрини України, Державної програми розвитку ЗС України та Державної програми розвитку озброєння і військової техніки. Робота над цими стратегічними документами зараз триває в Міністерстві оборони України, – зазначив генерал-полковник Степан Полторак.

    Міністр оборони України подякував британській стороні за підтримку, надану урядом Великої Британії Збройним Силам України, та повідомив, за якими напрямами Українська армія готова отримувати подальшу допомогу. Це засоби індивідуального захисту, спостереження та розвідки, речове та медичне спорядження.

    Заступник Міністра закордонних справ Великої Британії Сер Саймон Фрейзер запевнив, що британський уряд готовий всіляко підтримувати Збройні Сили України. Він зазначив, що британській стороні добре відомо про чисельні порушення режиму припинення вогню з боку проросійських бойовиків.

    Користуючись нагодою, Сер Саймон Фрейзер привітав Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака з призначенням на посаду.