• In English
 • Міністр Ігор Швайка привітав працівників галузі харчової промисловості з професійним святом
  опубліковано 16 жовтня 2014 року о 18:34

  Напередодні міністр Мінагрополітики взяв участь в урочистостях, що відбулись у приміщенні Національного університету харчових технологій.

  Вітаючи, Міністр Ігор Швайка наголосив на тому, що перед харчовиками стоїть найголовніше завдання – забезпечення продовольчої безпеки нашої держави:

  «В умовах тієї непроголошеної війни, яку веде проти нас РФ, іншої, більш важливої, ніж у вас, роботи на сьогодні в нашій країні немає. Ваше завдання – зробити так, щоб наші нащадки так само впевнено, як і ви сьогодні, могли нагодувати країну та забезпечити наші зовнішні експортні зобов’язання", - сказав Міністр Ігор Швайка.

  Крім того, сьогодні, 16 жовтня, світова спільнота відзначає Всесвітній День продовольства.

  Варто зазначити, що за останні роки Україна, як світовий постачальник продовольства нарощує свою присутність на світовому ринку. До 27% всього експорту країни – це аграрна продукція.

  Сьогодні кожна друга тонна соняшникової олії, яка реалізується на світовому ринку – українського виробництва. Україна є одним з найбільшим експортером зернових у світі. За експортом олійних культур Україна посідає шосте місце у світі. Виробництво цукрових буряків складає 6,8 % від світового обсягу, картоплі – 6,4 %