• In English
 • Розпочала роботу Координаційна рада з питань суспільних законодавчих ініціатив
  опубліковано 16 жовтня 2014 року о 17:59

  16 жовтня 2014 року відбулося установче засідання Координаційної ради з питань суспільних законодавчих ініціатив. Участь у роботі взяв Міністр Кабінету Міністрів України Остап Семерак, члени Координаційної ради, експерти.

  Остап Семерак висловив сподівання на продуктивність і результативність роботи створеного органу. При цьому він наголосив на актуальності налагодження комунікації між Урядом та експертною громадськістю: «Для Кабінету Міністрів надзвичайно важливо, щоб ініціатива виходила від громадськості, щоб ми отримали рух назустріч один одному. Сподіваюся, що робота Координаційної ради з питань суспільних законодавчих ініціатив забезпечить дієвий діалог влади та громадськості».

  У свою чергу Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів – Голова Координаційної ради з питань суспільних законодавчих ініціатив Олег Паракуда зазначив, що робота Координаційної ради є формою співпраці влади і експертної громадськості: «Ми повинні зробити все для того, аби налагодити неформальний, але фаховий діалог Уряду і громадських організацій».

  Він закликав членів Координаційної ради активно співпрацювати з урядовими комітетами, а також запевнив у відкритості Уряду до ініціатив і пропозиції експертів.

  За результатами засіданні Координаційна рада затвердила основні документи, які забезпечують її роботу. А також було розглянуто першу ініціативу – проект змін в Податковий кодекс щодо підтримки неприбуткових організацій – запровадження т. з. відсоткової філантропії. Філософія законопроекту полягає у тому, що платних податку на доходи фізичних осіб (ПДФ) має право певний відсоток свого ПДФ, який вже є сплачений до відповідного бюджету, переадресувати на рахунок неурядової організації, яка займається вирішенням суспільних проблем.

  Довідково

  Координаційна рада з питань суспільних законодавчих ініціатив утворена наказом Міністра Кабінету Міністрів від 7 жовтня 2014 року. Це консультативно-дорадчий орган, який утворений з метою врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики, програм соціально-економічного та культурного розвитку для модернізації українського суспільства, гармонізації суспільних відносин, формування сучасної конкурентоспроможної соціально орієнтованої економіки. До складу Координаційної ради увійшло 14 членів: 7 представників урядових і 7 – неурядових організацій.