• In English
 • Змінено зразок та порядок видачі посвідчення судноводія малого/маломірного судна – документ визнаватимуть у країнах ЄС
  опубліковано 16 жовтня 2014 року о 14:55

  В Україні змінено Положення про порядок видачі посвідчення судноводія малого/маломірного судна. Відповідний наказ Міністерства інфраструктури України від 26.08.2014 №413 опубліковано 14 жовтня року в «Офіційному віснику України» №80.

  Посвідчення судноводія малого/маломірного судна будуть нового формату - двомовного (українською та англійською), що дозволятиме керувати малим/маломірним судном не тільки в Україні. Зразок посвідчення максимально наближено до встановленого Резолюцією № 40 Робочої групи по внутрішньому водному транспорту Європейської Економічної Комісії ООН «Міжнародне посвідчення на право керування прогулянковим судном», що дозволить визнавати його в країнах Європейського Союзу. Найближчим часом Укрморрічінспекція поінформує Європейську економічну комісію про виконання Україною цієї Резолюції.

  Відповідно до нової редакції Положення підготовка та видача посвідчень здійснюватиметься територіальними органами, замість центрального апарату, Укрморрічінспекції. Видаватимуться посвідчення протягом 10 робочих днів після складання іспитів перед кваліфікаційною комісією. Вимоги щодо теоретичної та практичної підготовки майбутніх судноводіїв у навчально-тренажерних закладах та порядку складання іспитів теж визначені цим Положенням. Складання іспитів, а також видача посвідчень - безкоштовні.

  До того ж передбачено можливість отримувати Посвідчення на право управління вітрильними суднами довжиною більше ніж 8,5 м та площею вітрил більше ніж 30 кв. м у відкритому морі за межами прибережних морських шляхів тощо.

  Положенням визначено й порядок обміну свідоцтв старого зразка судноводія малого/маломірного судна на нового та внесення до документа інформації про додаткову підготовку на право управління іншими типами ММС.

  Довідка

  Наказ Міністерства інфраструктури України від 26.08.2014 № 413 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчення судноводія малого/маломірного судна» зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.09.2014 за № 1169/25946.