• In English
 • Арсеній Яценюк очікує на рішення щодо зниження цін на нафтопродукти
  опубліковано 16 жовтня 2014 року о 14:20

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк очікує на рішення компаній-продавців щодо зниження цін на нафтопродукти у зв’язку зі світовим падінням цін на нафту. Про це Глава Уряду повідомив на засіданні Кабінету Міністрів у четвер, 16 жовтня.

  Арсеній Яценюк нагадав, що протягом останніх декількох тижнів світові ціни на нафту активно падають: «На світових біржах  падіння цін на нафту - 24%. Для світу і України це хороша новина, для Росії - не дуже хороша».

  Водночас, підкреслив Глава Уряду, до цін на нафту прив’язані ціни на енергетичні ресурси, в тому числі й на газ: «Тому зараз в світі тенденція щодо зменшення вартості енергетичних ресурсів і основного з них – нафти».

  Арсеній Яценюк повідомив, що провів сьогодні розмови з представниками основних компаній, які продають нафту і нафтопродукти в Україні: «Очікую на їхнє рішення щодо певного зменшення ціни на нафтопродукти в Україні, оскільки це відповідає світовій тенденції. Поки що є запевнення, але я повірю тільки тоді, коли побачу інші цінники на автозаправних станціях».

  «Також звертаюся до Антимонопольного комітету України «допомогти» нашим продавцям нафтопродуктів, імпортерам встановити справедливі ціни на нафту і нафтопродукти», - підкреслив Глава Уряду.

  Арсеній Яценюк також висловив сподівання, що в наступному році завдяки урядовим податковим новаціям вдасться збільшити в тому числі й видобуток нафти і газу: «Зараз ми проводимо консультації з іноземними інвесторами, які їм необхідні податкові новації, податкові стимули, щоб збільшити обсяги власного видобутку нафти і газу».