• In English
 • Уряд надає соціальне забезпечення переселенцям і оперативно вирішує їхні нагальні питання, - Людмила Денісова на Харківщині
  опубліковано 15 жовтня 2014 року о 19:53

  Держава надасть вимушеним переселенцям грошову допомогу на 6 місяців для оплати орендованого житла та житлово-комунальних послуг. Про це сьогодні повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова під час своєї робочої поїздки до Харківської області. На Південному вокзалі вона поспілкувалася з представниками волонтерських організацій і переселенцями.

  За словами Міністра, ця допомога надається особі чи сім'ї. Для непрацездатних осіб передбачається 884 грн. на місяць, для працездатних громадян ця сума становить 442 гривень.

  «Два місяці їм призначається така допомога. У середньому на сім'ю виходить до 2400 гривень. А далі, щоб працездатні громадяни могли отримувати допомогу, вони повинні працевлаштуватися. Можна знайти роботу через центри зайнятості, можна самостійно. Ми дізнаємося про це через базу Пенсійного фонду. Якщо людина не шукає роботу, значить, їй допомога від держави не потрібна. Але якщо все-таки в перший день п'ятого місяця людина стає до роботи, то ми відновимо виплати в повному обсязі», - пояснила Людмила Денісова.

  Міністр повідомила, що із 410 тисяч переселенців – 110 тисяч, за офіційною статистикою, перебуває саме в Харківській області.

  «Це, звичайно, дуже велике навантаження на харків'ян і на владу, щоб забезпечити можливе проживання цих людей. І я хотіла поінформувати переселенців, що прийнято дві постанови Кабінету Міністрів. Перша – про офіційний облік громадян, видачу довідок про те, що вони є тимчасовими переселенцями або переїхали з окупованих територій чи регіонів, де ведеться антитерористична операція. Друга стосується надання допомоги переселенцям для оплати орендованого житла», - зазначила Людмила Денісова.

  Міністр також нагадала про те, що для переселенців спрощено порядок надання субсидій, пенсій за новим місцем перебування, порядок працевлаштування (для отримання роботи не обов'язково надавати трудову книжку або документ про освіту).

  Волонтери та переселенці обговорили з Людмилою Денісовою низку питань щодо покращення механізму забезпечення переселенців необхідними умовами для тимчасового перебування в інших містах України.

  Міністр також підкреслила, що підняті питання будуть вирішуватися Урядом у позачерговому порядку.