• In English
 • За тиждень МОЗ України уклало договорів на 387 млн. грн.
  опубліковано 15 жовтня 2014 року о 18:56

  З метою інформування громадськості про перебіг державних закупівель ліків і виробів медичного призначення відбулася чергова прес-конференція за участі в. о. Міністра охорони здоров’я Василя Лазоришинця та заступника Міністра – керівника апарату МОЗ України Альони Терещенко.

  Як зазначалося на прес-конференції, зараз у процесі процедури закупівлі знаходяться пропозиції на суму 1 млрд. 373 млн. грн.

  Станом на 15 жовтня 2014 р. Міністерством укладено договорів на суму понад 495 млн. грн., для порівняння станом на 1 жовтня були укладені договори на 107 млн. грн. Йдеться про препарати та вироби медичного призначення за такими напрямками: доросла онкологія, дитяча гемофілія, трансплантація, ліки за програмами з репродуктивного здоров’я, ДЦП, нанізм тощо.

  Василь Лазоришинець нагадав, що в Антимонопольному комітеті України станом на 1 жовтня було заблоковано пропозицій на 504 млн. грн. Після відповідних кадрових рішень і посилення супроводу документації спільно з АМКУ були розблоковані пропозиції на суму 420 млн. грн. (АРВ, ендопротези та ін.)

  Серед найбільш проблемних питань залишаються процедури із закупівлі ліків для дітей, хворих на ВІЛ, продуктів харчування для дітей, хворих на фенілкетанурію, діаліз для дорослих. Деякі позиції, за словами Василя Лазоришинця, Міністерство не може забезпечити через небажання компаній виходити на торги. Наприклад, двічі були оголошені торги із забезпечення хворих на муковісцидоз і двічі на торги не вийшла жодна компанія. МОЗ України через ЗМІ звернулося до виробників із закликом вийти з пропозиціями і дати можливість державі закупити необхідні ліки.

  Нерозв’язаним також залишилось питання забезпечення вакциною БЦЖ, залишки якої вчора мала розблокувати Верховна Рада. Внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» дозволило б застосування залишків БЦЖ, що вже була закуплена, пройшла державний контроль і розподілена у лікувальні заклади. Попри те, що термін реєстрації цього препарату закінчився, термін його придатності діє до осені 2015 р. Разом із тим, законопроект залишився без розгляду. Відповідно, 650 тис. доз БЦЖ і надалі перебуває в карантині та не можуть використовуватися.

  Заблоковане скаргами питання забезпечення хворих на вірусні гепатити вже стало не лише проблемою МОЗ, але й Академії медичних наук. В Антимонопольному комітеті залишаються заблокованими процедури на 83 млн. грн. Академія меднаук у свою чергу не може закупити ліків проти вірусних гепатитів на суму 15 млн. грн.

  Разом з тим, Василь Лазоришинець підкреслив, що з 14 жовтня почалось масове розкриття пропозицій учасників тендерних торгів, яке триватиме до 4 листопада 2014 р.

  Коментуючи журналістам питання закупівель, Василь Лазоришинець зазначив, що вчора відкрито пропозицій загалом на 79 млн. грн., з них – на 29 млн. грн. щодо вакцин, на 38 млн. грн. щодо дитячої гемофілії, на 5 млн. грн. щодо питань акушерських кровотеч і 15 млн. грн. – хвороба Гоше.

  «Сьогодні має відбутися засідання тендерного комітету з конкурсних торгів з дорослої онкології на загальну суму 90 млн. грн., висновок з якої робочою групою надано вчора. Тож, робота триває цілодобово».

  Керівництво МОЗ України поінформувало ЗМІ про активну співпрацю з громадськими та пацієнтськими організаціями. Так, у зв’язку з тим, що за деякими позиціями виробники взагалі не виходять на торги, представники Міністерства звернулися до пацієнтських організацій із проханням посприяти у переговорах із виробниками ліків щодо забезпечення гуманітарною допомогою з найбільш критичних напрямків. Крім того, МОЗ України веде переговори про скорочення термінів поставок від моменту підписання договору.

  «Проблеми є, але зараз немає часу з’ясовувати, хто винен у цій ситуації. Хочу лише наголосити, що ми робимо все можливе і неможливе, аби люди отримали ліки, незалежно чи через тендерні закупівлі, чи як гуманітарну допомогу. Зараз ми шукаємо будь-які нестандартні рішення і запрошуємо до співпраці абсолютно всіх», - наголосив Василь Лазоришинець.