• In English
 • Піротехніки виявили встановлені терористами 5 одиниць вибухонебезпечних предметів на розтяжках у парковій зоні Слов'янська
  опубліковано 15 жовтня 2014 року о 18:04

  Піротехнічні підрозділи ДСНС України продовжують обстежувати території звільнених міст Луганської та Донецької областей, виявляти та знешкоджувати вибухонебезпечні предмети, які залишили після себе терористи. Часто піротехніки знаходять вибухівку, яка була встановлена терористами для завдання шкоди мирним жителям. Так, 15 жовтня до оперативного штабу ДСНС України у м. Слов’янськ Донецької області надійшло повідомлення від директора Слов’янського ринку про виявлення вибухонебезпечного предмета та підозру на мінування паркової зони поблизу ринку, повідомив Голова ДСНС України Сергій Бочковський.

  Він зазначив, що на місце виявлення вибухонебезпечних предметів оперативно прибули два піротехнічні розрахунки Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України під керівництвом майора служби цивільного захисту Юрія Цикенюка.

  «Під час обстеження території піротехніки виявили спеціально встановлені терористамиодиниць вибухонебезпечних предметів на розтяжках. Завдяки професійним діям особового складу всі вибухонебезпечні предмети знешкодженні зі суворим дотриманням заходів безпеки, а паркова зона відкрита для населення», - сказав Сергій Бочковський.

  Нагадаємо, що від початку робіт піротехнічних підрозділів на території м. Слов’янськ обстежено територію м. Слов’янськ і Слов’янського району (включно з ДП «Санаторно-курортний реабілітаційний центр «Слов’янський курорт»), перевірено 650 споруд і будівель, ділянки території загальною площею 515,4 га, 31,9 га акваторії водойм. При цьому виявлено і вилучено 13198 одиниць боєприпасів (артилерійських снарядів – 1145 од., мінометних мін 1083 од., бойових гранат і мін 384 од., реактивних боєприпасів – 81 од., інших вибухонебезпечних предметів 10505 од.).

  Обстежено також територію Слов’янської ТЕС, загальною площею 100,6 га., акваторію водойм - 5,6 га та перевірено 24 споруди і будівлі, при цьому виявлено і вилучено 210 одиниць боєприпасів.