• In English
 • Інтерв'ю Міністра фінансів України Олександра Шлапака кореспонденту ТСН, 15.10.14 р.
  опубліковано 15 жовтня 2014 року о 16:00

  ВВП України впаде нижче песимістичних прогнозів через нову тактику бойовиків, – Шлапак

   

  Агресори методично знищують виробничі підприємства на Донбасі. Знищення бойовиками промислових підприємств на Сході України призведе до того, що Україна недоотримає 8-9% ВВП, хоча раніше найбільш негативні прогнози давали не більше 8%.

  Про це повідомив в інтерв'ю кореспонденту ТСН Міністр фінансів України Олександр Шлапак.

  "Якщо ще в липні у нас були ще такі-сякі позитивні очікування, то після того, як російські бандити поміняли тактику і фактично почали винищувати виробничий сектор на Сході України, промисловість буде реагувати. Таким чином, ми бачимо ситуацію трішки гіршою", - пояснив міністр.

  Ситуація з валютним балансом у Україні погіршилась не в останню чергу через знищення східної промисловості, адже ті підприємства, за словами Міністра, давали 30% валютної виручки держави. Ситуацію погіршують не тільки військові дії, а й погіршення економічних стосунків з Росією. "Погіршується через війну на Сході, в першу чергу. Погіршується і через стосунки з Росією, так, наприклад, ми не доберемо експортних ресурсів через конфлікту з Росією близько 5 мільярдів доларів. Але в основному, погіршується ситуація з валютним балансом. і тут основний удар приймає на себе Національний банк", - повідомив Шлапак.

  Водночас, Міністр фінансів закликає не здіймати паніку і не виставляти економічну ситуацію в країні лише в чорному світлі, адже на даний момент Україні вдалось розрахуватись з усіма кредиторами, по всім зобов'язанням і виплатити заробітну плату. Погашені не тільки зобов'язання уряду, але й "Нафтогазу" і Укравтодору.  Хоча до кінця року чекають на погіршення ситуації, зокрема Уряду не вистачає коштів, аби забезпечити поставки газу на зиму проте допомога від МВФ, Світового банку та інших позичальників поступає вчасно, без проблем, і міжнародні установи оптимістично бачать співпрацю з Україною. "Пані Лагард ( Крістін Лагард – чинний директор-розпорядник МВФ – прим.ред.) вже озвучила своє ставлення: ми готові надати Україні стільки ресурсів, наскільки амбітними будуть ресурси і економіка, щоб їх провадити. Тим самим ми отримали запевнення, що у випадку погіршення ситуації, ми зможемо суттєво наростити міжнародну підтримку. Однак від нас чекають рішучих і сильних реформ", - розповів очільник Мінфіну.

   

   

  спілкувалася Наталка Пісня