• In English
  • Олександр Сич: Найбільший ресурс економії коштів - у децентралізації бюджетування
    опубліковано 14 жовтня 2014 року о 13:35

    Прийняття урядового пакета податкових і бюджетних змін дозволить стабілізувати ситуацію в країні й оптимізувати механізми розподілу державних коштів, які недоотримує Держбюджет у зв’язку з окупацією низки територій України. Найбільший ресурс оптимізації видатків – у децентралізації бюджетування. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час прямого ефіру на каналі «112 Україна» 13 жовтня 2014 року.

    За словами Віце-прем’єр-міністра, пропоновані Урядом зміни передбачають надання місцевим органам самоврядування суттєво більших прав у формуванні місцевих бюджетів. «Децентралізація є наданням органам місцевого самоврядування більших повноважень. Але без ресурсів повноваження не мають сенсу. По суті, йдеться про відновлення повноважень органів місцевого самоврядування станом на 1997 рік, коли районні і обласні ради були позбавлені права формувати власні виконавчі органи. Сьогодні ж відновлення цього права має бути підсилене ще й ресурсами шляхом внесення відповідних змін до бюджетного і податкового законодавства, коли на місцях з’явиться можливість залишати 60% податкових надходжень, і, до того ж, впроваджувати нові податки», - повідомив урядовець.

    Олександр Сич відзначив, що подібні новації в сфері бюджетування вимагатимуть від місцевих громад і нового рівня управлінських взаємодій та громадського контролю. «Децентралізація у формуванні і використанні коштів може радикально покращити ситуацію і в регіонах, і в країні в цілому. Але винятково за умови дотримання балансу між новими повноваженнями у даній царині та трохи іншим рівнем відповідальності, фаховості та якості самоврядування», - наголосив Олександр Сич.