• In English
 • Завдяки налагодженню співпраці між МОЗ та Антимонопольним комітетом питання здійснення державних закупівель лікарських засобів врегульовується
  опубліковано 13 жовтня 2014 року о 18:22

  В Антимонопольному комітеті України відбулась прес-конференція в.о. Голови Антимонопольного комітету України Миколи Бараша та заступника Міністра охорони здоров'я України Євгена Мороза на тему «Взаємодія між Міністерством охорони здоров’я України та Антимонопольним комітетом України при вирішенні питань здійснення державних закупівель лікарських засобів».

  У заході взяли участь державний уповноважений Антимонопольного комітету України - Голова Постійно діючої адміністративної колегії Комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель Світлана Мороз, державні уповноважені Антимонопольного комітету України - члени Постійно діючої адміністративної колегії Комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель Михайло Русинський та Сергій Шершун.

  Під час прес-конференції Микола Бараш поінформував про кількість розглянутих Постійно діючою адмінколегією скарг на дії замовників при проведені державних закупівель лікарських засобів, про етапи та специфіку розгляду скарг, які на цей час знаходяться на розгляді в Органі оскарження.

  Микола Бараш зазначив, що Антимонопольний комітет України завжди діє лише в межах чинного законодавства. Законом «Про державні закупівлі» встановлено, що розгляд скарг на проведення процедур державних закупівель має здійснюватися протягом 30 робочих днів. Розуміючи складність ситуації, що склалася в державі із забезпеченням хворих соціально важливими ліками, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України вживає усіх необхідних заходів щодо скорочення строків розгляду скарг.

  З цією метою прийняття скарг до розгляду та повідомлення замовника і скаржника про визначений час розгляду скарги здійснюється, як правило, не протягом трьох робочих днів, як це передбачено Законом, а в той же або на наступний день. Однак, їх розгляд передбачає отримання необхідної інформації та пояснень від замовника, висновків від експертних організацій та інших осіб. За відсутності цієї інформації прийняття об’єктивного рішення не можливо. Для економії часу відповідні запити, зокрема про надання документації конкурсних торгів та пояснень по суті скарг, надсилаються в день прийняття скарги до розгляду. При цьому це здійснюється із застосуванням як традиційного поштового зв’язку, так і електронної пошти, факсимільного зв’язку. Аналіз отриманої інформації по суті скарги здійснюється в максимально стислі строки.

  Як показав аналіз результатів розгляду, 50% рішень було прийнято Органом оскарження протягом одного робочого дня після надходження від замовників відповідних документів. Рішення були розглянуті протягом 6-14 днів у зв’язку з тим, що або скаржник розширював свої вимоги під час розгляду або питання потребувало додаткових роз’яснень.

  У свою чергу, заступник Міністра охорони здоров’я України Євген Мороз подякував Антимонопольному комітету за швидкість та оперативність при прийнятті рішень, а також запевнив, що завдяки зауваженням, які надавав Антимонопольний комітет України, Міністерство охорони здоров'я України пришвидшило процес приведення у відповідність запитуваної інформації. Крім того, пояснення стали носити ґрунтовний, а не формальний характер, що у свою чергу дозволило скоротити час розгляду скарг Органом оскарження та суттєво підвищити ефективність витрачання державних коштів.