Євген Нищук ознайомився з проблемними питаннями закладів культури Миколаївщини

опубліковано 13 жовтня 2014 року о 11:23

У рамках робочої поїздки у Миколаївську область Міністр культури України Євген Нищук ознайомився зі станом місцевих закладів культури та їх проблемними питаннями. Зокрема, Євген Нищук відвідав Миколаївську обласну філармонію, на базі якої працюють камерний оркестр “Ars-Nova”, ансамбль народних інструментів “Узори”, ансамбль української пісні “Козаки”, естрадний ансамбль “Art Colors Band”. 

Щоправда, кажуть у керівництві філармонії, протягом останніх років вони переживають не найкращі часи. Це стосується відсутності приміщення для роботи, що відповідає потребам установи. Так, будівля, де знаходиться адміністрація, а також репетиційні класи колективів, кілька років тому була визнана аварійною, втім, не маючи фінансових можливостей на переміщення в інше місце – колектив своїми силами продовжує функціонування будівлі. 

«Вкрай необхідно, щоб у такому місті, як Миколаїв ті знані колективи, які демонструють своє справді віртуозне мистецтво і є визнаними по всьому світу, мали місце для праці. – наголосив Євген Нищук. - Тим більше, коли мова йде не лише про колективи – візитівки області, а колективи, які на високому рівні презентують усю Україну. Саме тому від Мінкультури ми ініціюватимемо лист до керівництва області, щоб при закладанні наступного бюджету ОДА були враховані побажання колективу, що пропонують реконструювати місцевий кінотеатр для потреб філармонії».

Євген Нищук побував на виставі “Ханума” у Миколаївському обласному театрі ляльок, а також на закритті VIII театрального фестивалю Міжнародного Чорноморського клубу «Homo Ludens» у Миколаївському художньому російському драматичному театрі, що цього річ був присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

«Це не просто присвята Шевченку, - сказав під час церемонії закриття фестивалю Міністр, - Ті театри, які знайшли можливість у цей непростий час і у таких складних економічних обставинах, привезли сюди свої роботи – вони варті поваги! Бо фестиваль – це передусім обмін, момент того, що люди з одного регіону можуть побачити, як розвивається інший, можуть вільно спілкуватися. Також важливо, що заходи проходять саме тут, у Миколаєві, щодо якого намагалися розіграти проросійські карти, «роздмухати мовне питання». Сьогодні  під час візиту я чітко відчув – люди стають свідомими, приходять до себе і, найголовніше, до України. Тут я побачив патріотів, що говорять російською мовою, але вони люблять Україну і готові за неї життя покласти».

Частину коштів, виручених під час фестивалю “Homo Ludens”, організатори передали родинам біженців з малолітніми дітьми, які постраждали від проросійських терористів у зоні проведення АТО.