• In English
 • Міненерговугілля: Планується збільшення видобутку вугілля у Львівській області
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 14:45

  Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков здійснив робочу поїздку до Львова, де ознайомився з роботою підприємств Львівського вугільного басейну. З огляду на складну ситуацію на підприємствах Луганської та Донецької областей, розвитку Львівського вугільного регіону приділяється особлива увага. За словами Юрія Зюкова, Україна втратила 70% видобутку вугілля через терористичні акти в Донецькій і Луганській області, тому держава скерувала свою увагу на Львівсько-Волинський вугільний басейн.

  Під головуванням Першого заступника Міністра і т.в.о. голови Львівської обласної державної адміністрації Юрія Турянського проведено нараду з директорами шахт, на якій розглядались перспективи роботи вугільної галузі.

  У ході поїздки Юрій Зюков провів брифінг, під час якого поінформував про плани Міністерства щодо підвищення ефективності вугільних підприємств Львівщини. «Якщо у цьому році по Львівській області ми очікуємо 1,6 млн. тонн вугілля, то ми бачимо, що наступного року зможемо видобути близько 2 млн. тонн. Це буде приріст для енергетики в цілому. Ми кожній шахті будемо приділяти увагу, щоб їх робота була якомога ефективніша», – пообіцяв Юрій Зюков, ознайомившись з програмами розвитку гірничих робіт на 2014 - 2015 рр. ДП «Львіввугілля».

  Зокрема, Перший заступник Міністра розповів, що роздивився кожну шахту, вивчив її потужності, оцінив пріоритети, де потрібно провести модернізацію. Крім того, наголосив, що завдання Міністерства – зробити так, щоб шахти стали ефективними і самодостатніми.

  «Тобто вкладати в неї на якомусь етапі – рік, два, три, – бюджетні засоби, але щоб вона потім вийшла на самоокупність», - зауважив Юрій Зюков. «Наше завдання – відійти від  хибної практики дотацій і зробити вугільну галузь ефективною. І такі можливості в шахт Львівщини є. В області є запаси, є де працювати і кому. Потрібно подивитися на обладнання, вкласти бюджетні кошти у його оновлення», - наголосив Перший заступник Міністра.

  Представниками ДП «Львівугілля» підтверджено, що при додатковому переоснащенні деяких підприємств, Львівщина зможе отримати додатково у наступному році близько 400 тисяч тонн вугілля.