• In English
 • Олександр Настасенко зустрівся з Послом Японії в Україні
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 11:40

  9 жовтня 2014 року відбулася зустріч заступника Міністра екології та природних ресурсів – керівника апарату Олександра Настасенка з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката. Метою зустрічі був візит ввічливості японського посла у зв’язку із завершенням ним перебування на цій посаді.

   Вітаючи гостя, Олександр Настасенко висловив подяку японській стороні за внесок в розвиток українсько-японських відносин, зокрема в галузі охорони навколишнього природного середовища та змін клімату: «Було підписано низку важливих документів, що заклали фундамент міцного партнерства, зокрема Меморандум між Урядом України та Урядом Японії про співпрацю з впровадження Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї, а також Угоду про купівлю одиниць встановленої кількості за «Схемою зелених інвестицій» між Державним агентством екологічних інвестицій України та Організацією розвитку нових видів енергії та промислових технологій Японії. За результатами підписання цих документів Японія надала підтримку в реалізації проектів цільових зелених інвестицій».

  Представник Мінекології також зауважив, що через військову агресію Росії реалізацію цих проектів призупинено.

  У цілому, разом з проектами з енергозбереження у соціальній сфері, узгоджено 194 проекти цільових зелених інвестицій у Донецькій та Луганській областях на загальну суму 1 009 343 629 грн. та 106 проектів цільових зелених інвестицій в АР Крим на загальну суму 503 264 231 грн.

  Окремо Олександр Настасенко зупинився на реалізації проекту щодо заміни рухомого складу існуючих патрульних автомобілів МВС на автомобілі з гібридною силовою установкою: «Проблему з останньою чергою в 348 автомобілів буде вирішено до кінця жовтня. Усі автомобілі буде розмитнено. Інше гостре питання – це здійснення оплати щодо проекту модернізації вагонів метрополітену у сумі 36,3 мільйона гривень. На даний час конвертація коштів вже відбулася. Запевняємо, що цей проект також буде реалізовано».

  Зі свого боку Посол Японії в Україні Тоічі Саката висловив подяку українській стороні за внесок у розвиток українсько-японських відносин, зокрема в галузі охорони навколишнього природного середовища та змін клімату і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.