• In English
 • Українські спеціалісти пройдуть навчання з оцінки сільськогосподарських земель відповідно до стандартів ЄС
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 11:14

  Експерти держав-членів ЄС у рамках проекту ЄС Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні» розробляють однотижневу навчальну програму для персоналу Держземагентства України та інших зацікавлених сторін з оцінки сільськогосподарських земель.

  Для врахування наявних матеріалів і практик німецький експерт Андреас Глезель провів зустріч з представниками Спілки оцінювачів земель України. Як наголосила заступник Виконавчого директора Спілки Світлана Александрова, спільнота оцінювачів, яка охоплює шість-сім асоціацій і товариств, прагне навчатися та опановувати досвід європейських колег, особливо щодо оцінки сільськогосподарських земель.

  Кілька років тому, Спілка оцінювачів земель спільно з Держземагентством почали розробляти навчальну програму для підготовки до ринку земель. Оскільки мораторій на продаж земель сільгосппризначення було продовжено, навчання відстрочили. Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС стало першим кроком до відкритого ринку, у тому числі ринку земель, відповідно до найкращих практик і принципів ЄС.

  При розробці навчальних матеріалів експерти Твіннінг врахують усі наявні матеріали, зокрема переклади стандартів TEGOVA та інших міжнародних організацій. Оскільки існує різниця між українськими і міжнародними стандартами оцінки земель, слухачі курсу також розроблятимуть пропозиції, як узгодити ці документи. Першочерговою цільовою аудиторією навчання будуть працівники земельного відомства на центральному і обласному рівні, які в подальшому навчатимуть своїх колег.