• In English
 • 20 тонн пороху виявили піротехніки ДСНС України на Луганщині
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 09:33

  Піротехніки Державної служби з надзвичайних ситуацій України від моменту звільнення міст та селищ Донбасу розпочали роботи щодо виявлення та знешкодження боєприпасів, які залишили по собі терористи. З 6 липня піротехнічними підрозділами ДСНС України виявлено та вилучено 22 тисячі 43 вибухонебезпечні предмети. Проте роботи з обстеження територій звільнених міст ще тривають.

  Так, нещодавно до піротехнічного підрозділу, який нині працює на території Луганщини, надійшла заявка від Сєвєродонецького міського відділу ГУ МВС України у Луганській області про виявлення «сховища» боєприпасів, яке залишили по собі терористи.

  До місця виявлення вибухонебезпечних предметів оперативно виїхали розрахунки груп піротехнічних робіт ГУДСНС України у Рівненській області під керівництвом підполковника служби цивільного захисту Олега Нікольчука та УДСНС України у Кіровоградській області під керівництвом капітана служби цивільного захисту Володимира Купка. На місці «сховища» піротехніки виявили близько 20 тонн пороху. Також піротехнічними розрахунками під час огляду було вилучено: протитанкові гранати ПГ-7М, ПГ-7С, 26 одиниць мінометних мін 50мм, 6 одиниць мінометних мін-82 мм, 4 одиниці артилерійських снаряди – 76мм, та 1 осколкову гранату ВОГ-17.

  Всього від початку виконання робіт перевірено на наявність вибухонебезпечних предметів 957 адміністративні споруди та інших будівель, ділянки території загальною площею – 1380,5 га та ділянки акваторії загальною площею – 37,5 га.