• In English
 • Ігор Швайка у Відні зустрівся зі своїм австрійським колегою
  опубліковано 09 жовтня 2014 року о 17:55

  «Поведінка РФ впливає на ринки як України, так й інших країн. Але сьогодні ці країни стають не конкурентами, а партнерами на шляху переорієнтування ринків збуту».

  Про це Міністр аграрної політики та продовольства України сказав під час зустрічі із Міністром сільського господарства, лісництва, навколишнього середовища та управління водними ресурсами Австрії Андре Руппрехтером у Відні.

  Зокрема, сторони обговорили питання подальшої співпраці в рамках розвитку альтернативної енергетики, обміну досвідом та впровадження новітніх технологій в цій сфері.

  Так, Ігор Швайка наголосив, що незважаючи на військову агресію РФ по відношенню до України, аграрна галузь держави - єдина, яка демонструє позитивну динаміку, що підтверджується висновками Мінекономрозвитку України:

  «Крім вирощування сільськогосподарської продукції, сьогодні нам потрібна саме енергетична незалежність. Основна частина її - зменшення залежності від російського газу. За нашими розрахунками, протягом 3 років ми зможемо замістити близько 10-15 млрд. кубічних метрів газу за рахунок деревини, біогазу, енергії сонця тощо. Тому ми зацікавлені сьогодні в обміні досвідом щодо використання тих технологій, в яких має позитивні напрацювання Австрія", - сказав Ігор Швайка.

  Незабаром буде здійснено двосторонні місії для обговорення подальших кроків щодо впровадження технологій та обміну досвідом. Також сторони погодились, що на сьогодні між двома країнами існують резервні можливості співпраці, які найближчим часом будуть використані, і домовились про подальшу співпрацю й оновлення та перегляд вже існуючих між країнами меморандумів.