• In English
 • Волиняни разом з польськими та білоруськими партнерами обговорили напрямки співпраці у туристичній сфері
  опубліковано 09 жовтня 2014 року о 09:46

  На Волині відбулася зустріч з представниками органів місцевого самоврядування та громадських організацій Волинської області, Республіки Білорусь і Республіки Польща в рамках реалізації Проекту «Планета ідей – транскордонний трансфер знань у сфері залучення інвестицій для розвитку прикордонного туризму».

  Учасників заходу привітав перший заступник голови ОДА Сергій Кудрявцев і наголосив, що Волинь активно впроваджує транскордонні проекти.

  «Сьогодні туризм суттєво впливає на такі ключові галузі економіки як транспорт і зв’язок, торгівля, діяльність готелів і ресторанів, охорона здоров’я, сільське господарство.  Важливим є те, що розвиток туризму дасть можливість створити нові робочі місця, сприятиме росту малого та середнього бізнесу», - зауважив він.

  З 2007 року Волинська область бере участь у впровадженні Європейського Інструменту Сусідства та Партнерства, зокрема Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Як поінформував начальник відділу європейської інтеграції управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Волинської ОДА Віктор Чубко, Волинь виборола право на втілення 32 регіональних і 4 національних проектів.

  Наразі вже реалізовано проект «Разом безпечніше» спільно з Люблінським воєводством. Відтак, для волинської міліції за грантові кошти закупили 5 спеціалізованих автомобілів, 5 відеокамер.

  Ще один проект – «Чиста вода на Побужжі – транскордонна система водопостачання міст Грубешова та Володимира-Волинського». Під час його першого етапу впровадження  розроблено спільну багаторічну інвестиційну програму постачання води для цих міст, виготовлено шість комплектів проектно-кошторисної документації на модернізацію водозабору та будівництво 4 км водогону. У рамках другого етапу, який розпочато у травні цього року, - реконструкція центрального водозабору та системи водопостачання у Володимирі-Волинському.

  Що стосується проектів туристичного спрямування, то їх 5, зокрема:

  - створення інформаційно-туристичного центру, будівництво водолікувального корпусу на території Грем’яче с/ради Ківерцівського району та закупівлю для нього обладнання. Грант для українського сторони – 1,7 млн. євро;

  - модернізація зоопарків у Луцьку та Замості (РП), грант – 1,4 млн. євро;

  - створення транскордонного туристичного кластеру Єврорегіон «Буг», 5-ти центрів туристичної інформації та прокату спорядження, грант – 180 тис. євро;

  - покращення підготовки людських ресурсів для НУО, Уряду, туристичних інформаційних центрів на прикордонних територіях Польщі, Білорусі, України, грант для українського сторони – 100 тис. євро;

  - покращення туристичної інфраструктури на територіях партнерів шляхом об’єднання зон відпочинку, організації польсько-українських культурно-масових заходів, практикумів та навчальних семінарів з агротуризму, грант – 40 тис. євро.

  Загалом до 2016 року область залучить понад 25 млн. євро коштів Європейського Союзу на розбудову Волинського регіону