• In English
 • У Кракові відбулося засідання Регіональної групи ІНСАРАГ Африка/Європа/Близький Схід
  опубліковано 08 жовтня 2014 року о 19:20

  1-2 жовтня у місті Краків, Республіка Польща, відбулося чергове щорічне засідання Регіональної групи ІНСАРАГ Африка/Європа/Близький Схід. Участь у засіданні від України взяли Перший заступник Голови ДСНС України та національна контактна особа по зв’язкам з ІНСАРАГ Анатолій Бойко, а також начальник державного підприємства «Мобільний рятувальний центр ДСНС України» та контактна особа з оперативних питань із ІНСАРАГ Сергій Лавриненко.

  Загалом у засіданні взяли участь 60 представників країн регіону Африка/Європа/Близький Схід та міжнародних організацій. 

  Головною метою заходу було підбиття підсумків роботи Регіональної групи за 2013-2014 роки та затвердження плану роботи на 2015-2016 роки. Зокрема, під час засідання проведено обговорення: питань щодо політики ІНСАРАГ у сфері проведення пошуково-рятувальних операцій на міжнародному і регіональному рівнях, зміцнення спроможностей реагування на надзвичайні ситуацій на національному та регіональному рівнях, питань подальшого розвитку співробітництва у регіоні в галузях підготовки та реагування на раптове виникнення надзвичайних ситуацій, внесення змін до керівних принципів і методології ІНСАРАГ та проведення міжнародної атестації/переатестації пошуково-рятувальних команд в системі ІНСАРАГ.

  Засідання Регіональної групи стало також платформою для обміну досвідом між керівниками пошуково-рятувальних команд різних країн. Так, учасниками засідання від України проведено зустрічі з представниками Польщі, Німеччини, Франції, Нідерландів, Швеції, Іспанії, Швейцарії, Австрії, Румунії, Вірменії, Чехії, Естонії, Фінляндії, Ісландії, Кувейту, ОАЕ, Литви, Кенії, а також представниками Управління ООН з координації гуманітарних справ, президентом Федеративного агентства технічної допомоги (ФРН) Альбрехтом Броммом.

  Під час засідання вперше за роки участі України у системі ІНСАРАГ ДСНС України було надано можливість для презентації успішного проходження 30 червня – 4 липня 2014 року міжнародної атестації в системі ІНСАРАГ команди Державного підприємства МРЦ ДСНС України. У презентації було представлено: спроможності пошуково-рятувальної команди ДП МРЦ, історію міжнародних залучень, процес підготовки до міжнародної атестації та заходи із забезпечення безпеки і екстреної евакуації усіх учасників міжнародної атестації у разі виникнення будь-яких загроз.

  Презентацію і спільну роботу ДСНС України та ІНСАРАГ під час підготовки та проведення міжнародної атестації було схвально відзначено як Секретаріатом ІНСАРАГ, так і усіма представниками країн-учасниць засідання Регіональної групи.

  Керівництво Регіональною групою Африка/Європа/Близький Схід на 2015 рік очолив представник Об’єднаних Арабських Еміратів Махмед Аль-Ансарі.

  З метою подальшого розвитку українсько-польського  співробітництва у сфері запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, а також з урахуванням підготовки зустрічей керівників рятувальних служб України та Польщі в м. Арламов (Польща) та м. Львів (Україна) відбулися робочі зустрічі Першого заступника Голови ДСНС України Анатолія Бойка із заступником Міністра внутрішніх справ Республіки Польща Станіславом Ракочи, Головним комендантом Державної пожежної служби Республіки Польща генерал – лейтенантом Вєславом  Лесьнякевичем, Віце-маршалоком  Малопольського воєводства Войцехом  Козаком та іншими.

  Польські колеги ознайомили українських гостей із функціонуванням органів і підрозділів Державної пожежної служби Республіки Польща на території Малопольського воєводства, Краківської вищої пожежної школи, пошуково-рятувальною командою Республіки Польща, яка входить до складу ІНСАРАГ.

  Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Державна пожежна служба Республіки Польща підтвердили свою готовність до реалізації нових проектів і програм.