• In English
 • Врегульовано питання будівництва стратегічного енергооб'єкта - лінії електропередачі Новокиївська - Сєвєрна
  опубліковано 08 жовтня 2014 року о 18:50

  Врегульовано питання надання земельної ділянки для реалізації будівництва стратегічного магістрального енергооб’єктазахóди повітряної лінії електропередачі напругою 330 кВ НовокиївськаСєвєрна.

  Відповідний проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про вилучення та надання земельних ділянок у постійне користування із зміною їх цільового призначення, погодження зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення державної власності» розроблено Міненерговугілля з метою своєчасного та належного оформлення права на земельні ділянки на підстанцію напругою 750/330 кВ «Київська» (далі – захóди ПЛ 330 кВ НовокиївськаСєвєрна на ПС 750 кВ «Київська») схвалено на засіданні Уряду 8 жовтня.

  Ділянки розташовані на території Макарівського та Києво-Святошинського районів Київської області і необхідні для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування захóдів ПЛ 330 кВ НовокиївськаСєвєрна на ПС 750 кВ «Київська». Зміна їх цільового призначення, а також погодження зміни цільового призначення, розташованих на території Києво-Святошинського району Київської області земельних ділянок державної власності лісогосподарського призначення (угіддя: чагарники), здійснюється  згідно з вимогами частини 7 статті 20 Земельного кодексу України.

  Реалізація проекту спорудження заходів цієї лінії обумовлено дефіцитністю постачання київського енерговузла в умовах стрімкого зростання навантаження, та відповідно, перевантаження розподільчого кільця ПЛ 330 кВ навколо столиці, яке потребує додаткового живлення. Це є особливо важливим в умовах неможливості повністю підняти генерацію столиці з огляду на відсутність палива (газу для ТЕЦ).

  Прийняття проекту розпорядження створить всі умови для вчасного спорудження зазначеного лінійного об’єкта.

  Будівництво зазначених заходів додатково збільшить постачання київського розподільчого кільця 330кВ на обсяг до 700 МВт та істотно збільшить надійність роботи мереж столиці  взагалі та в зимовий період зокрема.

  Також будівництво забезпечить:

  -       значне збільшення генерації електроенергії на Хмельницькій та Рівненській АЕС, що є позитивним фактором для України в цілому, оскільки відбувається процес заміщення атомною електроенергією більш дорогої електроенергії, яка виробляється на теплових електричних станціях (газових та вугільних);

  -       приєднання ПС 750 кВ «Київська» до мережі напругою 330 кВ;

  -       підвищення пропускної спроможності електричних мереж та збільшення використання атомних електростанцій в балансі ОЕС України.