• In English
 • Перерозподілено кошти для подальшої реалізації спільних із міжнародними фінансовими організаціями проектів у сфері енергетики
  опубліковано 08 жовтня 2014 року о 18:26

  Своєчасна реалізація спільних із міжнародними фінансовими організаціями проектів, які мають загальнодержавне та стратегічне значення для забезпечення сталої роботи ОЕС України, є міжнародними зобов’язанням України відповідно до укладених договорів.

  Із метою забезпечення реалізації зазначених проектівБудівництво ПЛ 750 кВ Рівненська АЕС - Київська», «Будівництво повітряної лінії 750 кВ Запорізька - Каховська» та «Реконструкція гідроелектростанцій ПАТ «Укргідроенерго») шляхом повноцінного та вчасного фінансування у 2014 році контрактів, укладених за проектами, та безперервного їх виконання протягом поточного року Міненерговугілля розроблено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перерозподіл деяких видатків бюджету і надання кредитів з бюджету, передбачених Міністерству енергетики та вугільної промисловості на 2014 рік».

  Розрахунок здійснювався з використанням офіційного курсу валют НБУ на кінець 2013 року. У результаті суттєвої зміни курсу валют протягом 2014 року граничні суми залучення кредитів МФО виявились недостатніми для реалізації в повному обсязі всіх запланованих заходів.

  Відсутність фінансування у достатніх обсягах поставила під загрозу подальшу реалізацію проектів, які мають загальнодержавне та стратегічне значення для забезпечення сталої роботи ОЕС України та створення умов видачі потужностей атомних енергоблоків, а їх своєчасна реалізація є міжнародними зобов’язанням України відповідно до укладених договорів.

  Оскільки за окремими проектами («Реконструкція гідроелектростанцій ПАТ «Укргідроенерго» в частині Додаткового фінансування МБРР і фінансування ЄІБ, «Підвищення ефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій)») фактичне використання коштів передбачається значно меншим від запланованого, тому вирішено здійснити перерозподіл бюджетних призначень у спеціальному фонді в межах загальної суми бюджетних призначень, передбачених Міненерговугілля.

  Такий перерозподіл сприятиме підвищенню ефективності використання кредитних коштів, не змінює загальний обсяг бюджетних призначень і не збільшує граничний обсяг державного боргу.

  Довідково

  Міністерство енергетики та вугільної промисловості України співпрацює з міжнародними фінансовими організаціями (Міжнародний банк реконструкції та розвитку – МБРР, Європейський банк реконструкції та розвитку – ЄБРР, Європейський інвестиційний банк – ЄІБ, Кредитна установа для відбудовиKfW, ЄВРАТОМ) у державному секторі у сфері енергетики щодо реалізації 9 проектів. На стадії реалізації перебуває 6 інвестиційних проектів

  Обговорюється з МФО можливість залучення кредитних ресурсів для реалізації низки пріоритетних інвестиційних проектів в енергетичній сфері.

  Будівництво Канівської ГАЕС;

  Збільшення потужності Каховської ГЕС;

  Будівництво ПЛ 330 кВ Новоодеська-Арциз;

  Будівництво південної високовольтної магістралі КаховськаПриморськаДністровська ГАЕС – Хмельницька АЕС”;

  Реконструкція газокомпресорних станцій ПАТ “Укртрансгазіз застосуванням електропривідних газоперекачувальних агрегатів.