• In English
 • Мінагрополітики: Україна досягла найвищої сходинки у всесвітньому міжнародному чистокровному кіннозаводстві
  опубліковано 08 жовтня 2014 року о 10:33

  Відтепер чистокровні коні, народжені в України, не тільки можуть отримувати паспорти міжнародного зразку, а ще мають право на випробування та розведення за кордоном.

  Таке рішення прийняв та оголосив Міжнародний комітет з Племінних книг на своєму останньому засіданні 6 жовтня, у Парижі (Франція). Таким чином, Україна досягла найвищої сходинки у всесвітньому міжнародному чистокровному кіннозаводстві. Це сталося завдяки спільній багаторічній праці фахівців ДП «Конярство України» та Асоціації «Жокей-клуб «Україна» щодо легітимізації чистокровного поголів’я коней України.

  Крім того, вимогою Міжнародного комітету з Племінних книг був вступ України до Європейської федерації керівних органів з випробувань. Зокрема, однією з умов федерації було випробування коней українських кінних заводів на території Європейського Союзу. Українські коні, а саме - коні кінного заводу «Мілленніум» взяли участь у випробуваннях, які проходили у Варшаві та виграли головні призи сезону: Дербі та Приз Президента Варшави.

  Таким чином, Асоціація «Жокей-клуб «Україна» довела Європейській федерації керівних органів з випробувань, що Україна має бути її повноправним членом. І наразі «Жокей-клуб «Україна» є членом Міжнародного комітету з Племінних книг, Європейської федерації керівних органів з випробувань та переможцем головних призів Європи.

  Варто відзначити, що такі досягнення стали можливими саме через проведення ефективного менеджменту Міністерством аграрної політики та продовольства України на підпорядкованих підприємствах.