• In English
 • Уряд готує рішення щодо ліквідації ряду дозволів і ліцензій для бізнесу, - Остап Семерак (Укрінформ, 07.10.2014р.)
  опубліковано 08 жовтня 2014 року о 09:00

  Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак розтлумачив зміст і важливість ухвалених Верховною Радою антикорупційних законів та розповів про подальші кроки Уряду щодо боротьби з корупцією в країні.

  Про це він зазначив в ефірі телеканалу ТВі у вівторок, передає Укрінформ.

  "Ми повинні дивитися на проблему боротьби з корупцією також і з точки зору унеможливлення провокування будь-якої людини в Україні на створення корупційних механізмів. Тобто ми повинні, окрім прийняття антикорупційних законів, схвалювати закони, які спрощуватимуть ведення бізнесу, зменшувати кількість перевірок, кількість ліцензій, дозволів", - сказав він.

  У цьому зв’язку Семерак повідомив про те, що в Уряді здійснюється активна робота над підготовкою цілого пакету рішень щодо дерегуляції, який міститиме ліквідацію великої кількості (попередньо - більше половини) дозволів і ліцензій для ведення бізнесу. За його словами, в рамках цього пакету буде рішення щодо спрощення умов ведення бізнесу у частині імпорту, експорту та виробництва в Україні.

  Він нагадав, що Уряд Арсенія Яценюка вже заборонив проведення будь-яких перевірок, окрім податкової, українських компаній до кінця цього року, а також на 60% скоротило кількість перевіряючих органів.

  Говорячи про проголосовані у Верховній Раді антикорупційні закони Семерак зазначив, що "ці рішення, як і саме засідання парламенту, давалося доволі тяжко".

  "Це не є якесь дійство, яке далось Україні за один день. З п’яти законопроектів, які складали антикорупційний пакет, чотири готувалися в Уряді, один з них був презентований Президентом України", - сказав він.

  За його словами, всі ці проекти законів готувались не лише українськими чиновниками, це була спільна робота з громадськістю та з представниками міжнародної організації ГРЕКО - об’єднанням країн, які борються з корупцією. Рішення, прийняті сьогодні, не є фінальними, зазначив урядовець. Відповідно до процедури прийняття рішень у Парламенті, вони готуватимуться до другого читання.

  "Сподіваюся, до другого читання ці документи будуть відточені, покращені, оскільки вони торкаються надзвичайно важливого для держави і для нашого майбутнього рішення", - наголосив він.

  Семерак нагадав, що у квітні цього року був схвалений урядовий законопроект про державні закупівлі.

  "Пригадайте, скільки було скандалів в Україні з державними закупівлями до прийняття цього законопроекту (вишки Бойка, Євро-2012, закупівлі ягнятини). Після прийняття цього законопроекту мені не пригадується жодного скандалу, який би відбувався в Україні, пов’язаний з державними закупівлями в Уряді, Адміністрації Президента чи Парламенті. Це говорить про те, що був підготовлений якісний законопроект, який став законом для регуляції державних закупівель", - зазначив він.

  Однак, як зауважив Семерак, з часу прийняття закону про державні закупівлі "маса лобістів намагалися в цьому законі зробити дірки для того, щоб імплементовувати туди корупційні схеми".  У цьому зв’язку він припустив, що схожа доля чекає і на закони, ухвалені сьогодні у Верховній Раді.

  Щодо створення Антикорупційного бюро, Семерак зазначив, що цей орган матиме подвійну координацію - органами державної влади, а також громадськістю. Причому, як зауважив він, всі рішення цього органу можливі лише на основі консенсусу.

  "Не може одна сторона без іншої прийняти якісь рішення. Лише кваліфікованою більшістю, консенсусом", – пояснив представник Уряду.

  Міністр Кабінету Мінстрів також наголосив на необхідності запровадження системи реального декларування, замість "бутафорного, яке було і навіть існує ще до сьогодні".

  "Потрібно створювати органи, які боротимуться з цим явищем, попереджуватимуть його, здійснюватимуть контроль чиновників", - переконує він.

  Важливим назвав Семерак також сьогоднішнє ухвалення Парламентом рішення щодо декларування доходів посадовцями. Відповідно до схвалених законів, створюється громадська комісія, яка стежитиме за стилем життя чиновників найвищого рівня (1-3 категорії).

  "Раніше відбувалось декларування доходів за рік, зараз мова йде про декларацію доходів чиновника та його родини, а також їхніх видатків. Якщо людина хоче бути чиновником, вона повинна прийняти ці вимоги суспільства. Можливо, вони не дуже приємні, оскільки не хочеться, щоб заглядали у приватне життя. Людина, яка бере на себе відповідальність вирішувати за справи інших, за справи держави, повинна поділитися своєю приватністю. Тому я вас запрошую. Ви можете сьогодні після ефіру взяти камеру і приїхати до мене додому подивитися, чи відповідає стиль мого життя моїй декларації", - заявив він у студії телеканалу.