• In English
 • Роман Качур: Уряд має чіткий план для фінансової стабілізації в Україні
  опубліковано 07 жовтня 2014 року о 15:55

  «Незважаючи на складну ситуацію, Уряд має чіткий план і вживає заходів для фінансової стабілізації», - наголосив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Роман Качур на брифінгу у Клубі Кабінету Міністрів 7 жовтня.

  За його словами, на сьогодні активно ведеться робота з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема, Міжнародним валютним фондом, Світовим банком та ін.

  Роман Качур висловив сподівання на отримання у грудні чергового траншу за програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, якою передбачено виділення 17 млрд. дол. На сьогодні Україна отримала 4 млрд. 510 млн. дол. «На сьогодні виконуються всі вимоги, які були зазначені у програмі співпраці з МВФ, і є достатньо оптимістичні очікування щодо виділення наступного траншу у грудні і завершення цієї програми», - сказав він.

  Крім того, заступник Міністра повідомив, що незабаром делегація України за участю фахівців Міністерства економічного розвитку і торгівлі поїде у Вашингтон на переговори із Світовим банком для обговорення подальших перспектив співпраці (Світовий банк виділив 1,25 млрд. дол. за програмою політики розвитку, які мають сприяти економічному зростанню).

  Також, за словами Романа Качура, до кінця цього року очікується отримати понад мільярд доларів від ЄС.

  Окрім того, як відзначив заступник Міністра, на сьогодні важливим завданням є активізація експорту і розвиток бізнесу. За його словами, на виконання доручення Прем’єр-міністра готується пакет змін до законодавства щодо спрощення ведення бізнесу, зокрема значного скорочення дозволів та ліцензій.

  Він повідомив, що за результатами ІІ кварталу ВВП скоротився на 4,6%, зниження якого очікується і в ІІІ та ІV кварталах. Зменшення економічних показників, як зазначив заступник Міністра, зумовлене зниженням виробництва через дестабілізацію ситуації на Сході України та анексію Криму.