• In English
 • Батальйон Нацгвардії імені Кульчицького повернувся із зони АТО
  опубліковано 06 жовтня 2014 року о 18:52

  Сьогодні із зони проведення антитерористичної операції повернувся батальйон Національної гвардії України імені генерала Сергія Кульчицького, який 29 травня, разом із 13 бійцями загинув у збитому терористами під Слов’янськом гелікоптері.

  Бійці батальйону оперативного призначення стали першими, хто відчув силу супротивника в бою та стримували наступ з квітня поточного року. «Батальйон імені Кульчицького», а саме так себе називають самі бійці, був сформований на базі першого та другого резервних батальйонів Нацгвардії. 8 серпня до Нових Петрівців, де знаходиться база Нацгвардії, прибули бійці 1-го та 2-го резервних батальйонів (більше 320 бійців), які вже побували у зоні АТО. Це переважна більшість тих, хто вже брав участь у бойових діях.

  Героїв на плацу військової частини Національної гвардії України зустрічали рідні, близькі, товариші по службі, командування.

  Хвилиною мовчання вояки вшанували пам'ять 9 загиблих у боях побратимів. Ім’я кожного бійця залишиться у пам’яті товаришів та рідних, адже вони полягли за свободу, суверенітет та цілісність України. Всі вони герої, а герої не вмирають.

  До присутніх звернувся Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, який наголосив на тому, що нині й завжди Україна та її народ розраховують на таких бійців, справжніх патріотів добровольців, які вчинили так, як веліла душа. «Саме ви будуєте нову Україну, за яку воюєте нині! - зазначив Міністр.

  Під час урочистостей наказом Міністра внутрішніх справ України бійці батальйону за відданість, хоробрість та мужність нагороджені відомчими відзнаками. Подяки отримали також волонтери, які допомагали й продовжують допомагати бійцям одягом, їжею, медикаментами, засобами індивідуального захисту тощо.

  Після повернення із зони АТО бійці, отримавши заробітну плату та премії, відправляються у невелику відпустку, а згодом, за рішенням керівництва, повернуться на передову.