• In English
 • Валерій Пятницький: Треба прибирати бар'єри, які існують у торговельно-економічних відносинах між Україною і Молдовою
  опубліковано 06 жовтня 2014 року о 15:46

  Необхідно активізувати двосторонній діалог між Україною і Республікою Молдова, оскільки обидві країни традиційно мають дружні відносини та рухаються у напрямку євроінтеграції, відтак обмін досвідом буде взаємно корисним. Така думка була висловлена на зустрічі заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торгового представника України Валерія Пятницького з представниками Посольства Республіки Молдова 6 жовтня.

  «Буде корисним проводити двосторонні консультації щодо питань економіки і торгівлі на регулярній основі, оскільки ми рухаємося в одному напрямку – євроінтеграції – тож треба прибирати ті бар’єри, які існують у торговельно-економічних відносинах між нашими країнами і обмінюватися досвідом щодо наших євроінтеграційних прагнень», - зазначив Валерій Пятницький.

  Торговий представник України наголосив, що нинішня зустріч може стати хорошою платформою для побудови подальшої комунікації, зокрема,  між міністерствами, що займаються економікою, і окреслив питання, які найбільш цікавлять українську сторону: врегулювання питання щодо екологічного збору, який справляється в Молдові на продукцію в упаковці tetra-pack, досвід Молдови у контексті запровадження обмежень з боку третіх країн до експорту товарів з Молдови; обмін досвідом щодо подальшої роботи з реалізації Угоди про асоціацію з ЄС.

  Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Іон Стевіле погодився, що пожвавлення двостороннього діалогу між нашими країнами піде на користь обом країнам.

  «Нам треба частіше зустрічатися, ми дуже задоволені, що наші партнерські відносини розвиваються достатньо динамічно, але нас також дуже цікавлять торговельні питання, просування на шляху євроінтеграції», - відзначив Іон Стевіле.

  З огляду на майбутні вибори до Парламенту, які мають відбутися в обох країнах з різницею приблизно в місяць, сторони домовилися активізувати двосторонній діалог на початку наступного року, шляхом проведення спільних консультацій на рівні міністерств економік двох країн, а також проведення  чергового засідання Комісії з торговельно-економічного співробітництва у першій половині 2015 року.