• In English
 • Олександр Сич відвідав Івано-Франківський центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
  опубліковано 03 жовтня 2014 року о 19:21

  У рамках робочої поїздки до Івано-Франківська Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич 3 жовтня 2014 року ознайомився із діяльністю Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Урядовець оглянув матеріально-технічну базу, обговорив із персоналом і керівництвом установи актуальні проблеми та перспективи розвитку Центру.

  Віце-прем’єр-міністр високо оцінив уміння із серцево-легеневої реанімації пацієнтів, продемонстровані на спеціальному манекені однією із 101-ї бригади Центру медичного закладу, яка стажувалася у Польщі.

  За підсумками візиту до медичної установи, Олександр Сич привернув увагу до проблем із забезпеченням швидкого під’їзду медичних бригад до місць виклику, пов’язаних із поганим станом доріг в області та природніми умовами Прикарпаття.

  «З огляду на те, що впродовж останніх 3-5 років західноукраїнські області обмежували у фінансуванні інфраструктурних проектів, ми маємо найгірші в Україні дороги. І це звісно заважає медичним бригадам Центру вкладатися у визначені законодавством нормативи. Цілком очевидно, що в гірській частині області без гвинтокрила не обійтися. Велику надію покладатимемо на наших польських колег, з якими уже підписані деякі угоди щодо співпраці. Якщо вони реалізуються – Центр запрацює набагато ефективніше», - наголосив урядовець.

  Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює з 1 січня 2014 року. Для завершення його модернізації  необхідно 6 млн. гривень бюджетних коштів. Наразі помітну підтримку Центр отримує від Польського союзу працедавців екстреної медичної допомоги. Зокрема, поляки передали установі 4 автомобілі швидкої допомоги, підготували 26 інструкторів, що спеціалізуються на серцево-легеневій реанімації. Нині тривають переговори щодо можливої допомоги польською стороною у забезпеченні Центру екстреної медичної допомоги гвинтокрилом, який має полегшити роботу бригадам у гірській місцевості області.