• In English
 • Міністр культури взяв участь у засіданні Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій
  опубліковано 03 жовтня 2014 року о 16:34

  Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у засіданні Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Основними питаннями в процесі обговорення стали різні аспекти діяльності церков у житті країни, пов’язані зі збройним протистоянням на Сході та Півдні України.

  Представники церков наголосили на суттєвих позитивних зрушеннях у питаннях розбудови партнерських взаємовідносин між державою та релігійними організаціями. Кожен також підкреслив – Церква нині веде активну волонтерську та капеланську (душпастирську) діяльність. Нагадаємо, що у Міністерстві соціальної політики наразі опрацьовується питання щодо доповнення класифікатора професій, а саме – внесення душпастирської опіки військовослужбовців до переліку професій.

  Під час засідання було наголошено на неприпустимості переслідування священників і загострення протистояння на міжконфесійному ґрунті.

  «У нас проснувся дух гідності та патріотизму, і ми це бачимо у тому, що наша молодь пішла захищати свою землю, що є велька кількість волонтерських рухів – усе це, хоча у стражданнях, але об’єднує український народ. Сподіваємося, що нова влада і далі буде на одному боці з українським народом та плідно співпрацюватиме з українським суспільством», - зазначив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

  На думку Міністра культури України Євгена Нищука, «правове унормування нинішньої роботи Церкви сьогодні, як ніколи, потрібне українській громаді». «Аби зберегти мир і спокій у країні та душі кожної окремої людини. Аби прийти на допомогу переселенцям і воїнам, осиротілим дітям і людям старшого віку. Задля цього Церква може стати більш відкритою до громадськості та держави. Ми зі свого боку робитимемо все можливе, щоб люди віруючі мали змогу виявити себе не лише в межах релігійної організації, а й у суспільстві загалом, щоб налагоджувався та розширювався не тільки міжконфесійний діалог, а й діалог громадянський», - зазначив він.

  Також були обговорені питання збереження культових споруд на територіях, захоплених проросійськими терористами та у зоні проведення АТО, спрощення механізмів узгоджень при наданні вантажам з гуманітарною допомогою офіційного статусу.

  Важливим кроком називають і оптимізацію для релігійних організацій України тарифів, встановлених постановою КМУ від 21 травня 2014 року №198 «Про ціни на природний газ, теплову енергію та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для потреб релігійних організацій». Так, з 1 липня 2014 року ціна на природний газ становить 2362 грн. за 1000 м3.

  Представники церков також наголосили на необхідності ще прискіпливішого очищення влади, аби уникнути продовження так званої народної «сміттє-бакової люстрації».

  Також на засіданні Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій було вирішено провести напередодні виборів до українського Парламенту загальноукраїнську міжконфесійну молитву за мир та злагоду в Україні.