• In English
 • "Разом ми маємо всі можливості для вирішення економічних, політичних і енергетичних питань", - А. Яценюк на зустрічі з главами урядів Румунії та Молдови
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 18:56

  «Ми глибоко занепокоєні підривом енергетичної безпеки Європи, ЄС і України з боку російської компанії «Газпром». Разом у нашій спільній єдності ми маємо всі можливості для вирішення економічних, політичних і енергетичних питань», - сказав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час зустрічі з Прем’єр-міністром Республіки Молдова Юрієм Лянке і Прем’єр-міністром Румунії Віктором Понтою.

  Арсеній Яценюк повідомив, що сьогодні українська делегація відбула до Брюсселя для проведення перемовин на рівні України і Європейського Союзу щодо газового питання, де також очікувалася участь російської сторони.

  Глава Уряду України підкреслив, що є два варіанти тимчасового врегулювання газової проблеми, «яка виникла з вини Російської Федерації».

  Перший варіант, за його словами, – тимчасове рішення Стокгольмського арбітражного суду: «Україна звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з основним та додатковим позовом. Відповідно до додаткового позову Стокгольмський арбітраж може винести тимчасове рішення у справі між «Нафтогазом» та «Газпромом».

  «Другий варіант – це підписання тимчасової угоди до моменту остаточного вирішення арбітражним судом на підставі спільної позиції України і Європейського Союзу», – повідомив Глава Уряду.