• In English
 • Національний музей Тараса Шевченка проводить для музейників тренінги, присвячені роботі з людьми з особливими потребами
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 16:14

  Національний музей Тараса Шевченка за підтримки Міністерства культури України розпочав серію тренінгів для музейників  «Музей без бар’єрів: від теорії до практики», які заплановано провести в жовтні ц.р.

  7 жовтня відбудеться тренінг -  «Мистецтво на дотик»: тренінг для музейників по роботі з людьми з порушеннями зору. Захід спрямований на те, щоб дати уявлення про розуміння і сприйняття світу людьми з порушеннями зору, а також навчити допомагати таким людям у супроводі, дізнатися більше про техніку супроводу і самим відчути оточуючий світ без допомоги зору.

  Учасники тренінгу ознайомляться зі світовим досвідом музеїв у створенні безбар’єрного середовища для людей з порушеннями зору та практичними рекомендаціями з організації послуг в музеї для таких людей.

  Перший тренінг відбувся 30 вересня 2014 року, який провели представники людей з інвалідністю на візках. Лідери організації, які пройшли навчальні семінари ВГОі «Група активної реабілітації», мають досвід міжнародної роботи у партнерських організаціях Польщі, Білорусі, Швеції.

  На тренінгу учасники набували навичок долати психологічні бар’єри, навчатися «бачити «цінність», а не інвалідність», проектувати безбар’єрне середовище у своєму музеї.

  Участь у тренінгах – безкоштовна.

  Нагадаємо, що Національний музей Тараса Шевченка -  один з небагатьох музеїв Києва, де є пандуси, спеціальні ліфти та інші “зручності” для відвідувачів з особливими потребами.

  З розкладом, програмою тренінгів можна ознайомитись на сайті музею:

  http://museumshevchenko.org.ua/