• In English
 • Медичні заклади Тернопільщини до роботи взимку готові
  опубліковано 01 жовтня 2014 року о 18:14

  Триває підготовка закладів охорони здоров’я Тернопільської області до роботи в опалювальний сезон. Про стан готовності закладів медицини під час колегії департаменту охорони здоров`я Тернопільської ОДА, яка відбулася 26 вересня, доповів начальник КУТОР «Служба технічного нагляду за будівництвом і капітальним ремонтом об`єктів охорони здоров`я» Олександр Савчук.

  «Проведено капітальні ремонти у 12 відділеннях закладів охорони здоров’я та у 46 закладах первинної сільської мережі, - наголосив Олександр Савчук. - Зокрема, в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с. Мильне Зборівського району зробили капітальний ремонт приміщень, провели електромонтажні та сантехнічні роботи. Для цього були залучені кошти благодійників, спонсорів та загального місцевого бюджету – загалом понад 100 тисяч гривень. Також відкрито після ремонту два пункти швидкої допомоги в селах Вигода Борщівського та Заруддя Збаразького районів».

  Тривають капітальні ремонти в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини сел. Жуків та Урмань, у фельдшерсько-акушерських пунктах сіл Геновичі і Рибники Бережанського району. Проведено поточний ремонт в АЗПСМ с. Буряківка Заліщицького району, ФАП Ковалівка Монастириського району. У Підволочиському районі, в амбулаторії села Колодіївка замінено вікна, двері, проведено воду, в амбулаторії села Остап’є облаштовано внутрішню вбиральню, встановлено електробойлер, перший поверх облицьований керамічною плиткою.

  За останні 4  роки  на альтернативне паливо переведено котельні у Збаразькій, Козівській, Лановецькій, Заліщицькій центральних районних лікарнях. У 2014 році проведено реконструкцію котельні в Кременецькому медичному училищі, де замінено 4 газові котли на нові енергозберігаючі, що дасть можливість зекономити 30%.

  У Гусятинській ЦРКЛ завершується будівництво котельні на тверде паливо та змонтовано 2 котли. В Копичинецькій районній лікарні розроблена проектно-кошторисна документація на переведення на альтернативне паливо, яка проходить держекспертизу. У Підволочиській ЦРКЛ триває переведення котельні на альтернативне опалення. В Яблунівському обласному дитячому санаторії встановлено твердопаливний котел та розробляється проектно-кошторисна документація на переведення навчального корпусу на електричне опалення.

  У Великодедеркальській лікарні виробляється проектно-кошторисна документація на встановлення твердопаливного котла (на 200 кВт). У Бережанській ЦРКЛ планується опалювати хірургічний корпус дровами (газові грубки). У Кременецькому обласному дитячому санаторії навчальний процес в опалювальний період буде переведено в один корпус. У 6 закладах замінено газові плити на електричні для готування їжі.  У 4 закладах замість нагрівання води газом в літній період, встановлено електричні бойлери. У 4 закладах утеплено фасади. У 7 - замінено та утеплено теплотрасу. Планується перевести на індивідуальне опалення адміністративний корпус, хірургічне відділення і рентгенологічний кабінет Підгаєцької ЦРКЛ. В Бучацькій ЦРКЛ терапевтичне відділення в корпусі № 2  проведено модернізацію котла на тверде паливо. Жіноча консультація переведена на комбіноване тверде і електричне опалення. Переведено адмінбудинок на електричне опалення. Планується  до початку опалювального сезону  замінити газове опалення на  електричне в  інфекційному відділені.

  У Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації заплановано встановлення електричного котла для нагрівання води в басейні. На даний час вивчається питання про укладення договору на придбання котла на альтернативні види палива (на дрова) в лізинг.

  У закладах охорони здоров’я встановлено 538 металопластикових віконних та дверних блоків.

  Станом на 18.09.2014 року заготовлено 472 тонни твердого палива. Завезення вугілля передбачається у вересні-жовтні, відповідно до передбачених обсягів фінансування.