• In English
 • Олександр Сич: Нову інформаційну стратегію вибудовуємо з урахуванням європейського досвіду
  опубліковано 01 жовтня 2014 року о 15:45

  Сьогодні ми не лише долаємо проблеми, отримані в спадщину як постсовєцька держава, але й закладаємо фундамент інформаційної стратегії Української держави з урахуванням перспективного досвіду іноземних партнерів, зокрема Європейського Союзу та Ради Європи. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час міжнародної конференції «Інформаційне суспільство в Україні: виклики та пріоритети для реформ» 1 жовтня 2014 року, що відбулася в рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

  В обговоренні проблемних питань інформаційного простору Україні взяли участь Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, Голова Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі та Голова Державного комітету телебачення та радіомовлення України Олег Наливайко.

  Урядовець назвав ключові проблеми, які потребують невідкладного реагування з боку держави та громадянського суспільства: модернізація державної інформаційної політики, роздержавлення ЗМІ та забезпечення повноцінного функціонування суспільного мовлення.

  За словами Віце-прем’єр-міністра України, попередня влада не була зацікавлена у формуванні критично і вільно мислячого українського громадянина, а державний апарат використовував усі потужності для насадження цінностей, не властивих українському суспільству.

  «Сьогодні перед Українською державою стоїть надзвичайно складне завдання – як забезпечити баланс між жорстким регулюванням інформаційного простору відповідно до вимог національної безпеки та розбудовою демократичних засад функціонування усіх його суб’єктів – в умовах війни, пробудження громадської свідомості та монополізації медійного ринку олігархами, які контролюють 90% ЗМІ, але далеко не завжди тримаються патріотичних і державницьких позицій», - підкреслив Олександр Сич.

  На думку Віце-прем’єр-міністра, влада має не насаджувати, а спонукати приватні ЗМІ до виявлення патріотизму і підтримки проукраїнської політики, а також докладати максимум зусиль для забезпечення координації діяльності найбільш потужних державних медіа – «Першого Національного каналу», «Українського радіо», газети «Урядовий кур’єр», інтернет-ресурсу «Укрінформ» тощо. Олександр Сич повідомив, що на базі цих медіа вже створено центр «Єдина країна», який акумулює і ретранслює в цілодобовому режимі оперативну інформацію від органів державної влади як в Україні, так і за її межами.

  Серед важливих складових реформування інформаційної політики урядовець назвав розбудову надійної кібербезпеки і більш потужного іномовлення, модернізацію закордонних інформаційно-культурних центрів, а також системну підтримку українського інформаційного продукту – зокрема, українського книговидання, медіа тощо.