• In English
 • Арсеній Яценюк закликав громадян невідкладно звернутися до управлінь соцзахисту для оформлення державної допомоги
  опубліковано 01 жовтня 2014 року о 13:50

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав українських громадян, які підпадають під отримання пільг і субсидій, невідкладно звернутися в управління соціального захисту для оформлення державної допомоги. Про це він сказав на засіданні Уряду в середу, 1 жовтня.

  Він повідомив, що для виплати пільг і компенсацій для населення із Державного бюджету Уряд виділив загалом 8,8 млрд. грн.: «3,8 млрд. грн. вже використали, 5 млрд. грн. є до кінця поточного року».

  Глава Уряду підкреслив, що ситуація з бюджетом вкрай складна: «Це військовий бюджет, і ми діємо в фактичних умовах військового стану».

  Він наголосив, що Держбюджет знову не отримав 2 млрд. грн. надходжень з Донбасу і «йде постійна тенденція по падінню сплати податків»: «Ця тенденція має ще часовий лаг, тобто, в цьому місяці ми фактично зібрали доходи за серпень. А оскільки в серпні ситуація погіршилась, то через місяць ми очікуємо ще погіршення обсягу зібраних доходів з Донецької і Луганської областей».

  За його словами, ситуація на контрольованих російськими терористами територіях в Донецькій і Луганській областях «має жахливий вплив на економіку в цілому»: «Все зав'язано: «Укрзалізниця» отримує 40% доходів з Донецького і Луганського регіону. Підірвані мости, дороги, немає доходів із перевезень, а значить, немає платежів у бюджет, немає платежів за заробітну платню, немає платежів за електроенергію і, значить, що це просто вбиває українську економіку».

  «Ми як Уряд чудово усвідомлюємо всі ті проблеми, які мають люди: ціни, тарифи, курс. Пов’язано це з тим, що важко керувати економікою, коли на нашій території стоять російські танки, терористи і йде стрільба. Але керуємо, будемо далі керувати, і будемо з цим справлятися», – підкреслив Глава Уряду.