• In English
 • Рівненські рятувальники та аварійні служби відпрацювали спільні дії з ліквідації наслідків аварій на теплопостачальному підприємстві
  опубліковано 30 вересня 2014 року о 16:56

  30 вересня у м. Рівне, по вул. Жукова, на території котельні ТОВ «Рівнетеплоенерго», відбулися командно-штабні навчання з органами управління та підрозділами цивільного захисту. Метою було перевірити готовність до дій у разі виникнення надзвичайної ситуацій техногенного характеру, пов’язаної з ризиками осінньо-зимового періоду.

  Об’єкт для тренування був вибраний невипадково, адже дана котельня є однією з найбільших в обласному центрі та забезпечує гарячою водою й опаленням у холодну пору року понад 7 000 жителів міста.

  Відповідно до тактичного задуму, через розгерметизацію фланцевого з’єднання газової труби газопроводу середнього тиску стався вибух газу з подальшим загорянням у приміщенні котельні. Внаслідок вибуху був пошкоджений котел, зруйновано частину стіни та перекриття будівлі. У котельні на момент інциденту перебували 2 травмовані працівники.

  За викликом аварійно-диспетчерської служби підприємства на місце події терміново прибули чергові підрозділи Служби порятунку «101», аварійні бригади ПАТ «Рівнегаз», ТОВ «Рівнетеплоенерго», ПАТ «Рівнеобленерго», а також центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Рятувальники у складі газодимозахисної ланки в найкоротший термін провели розвідку в приміщеннях котельні, врятували постраждалих і передали їх бригаді медиків. Після відключення електропостачання об’єкта підрозділи ДСНС України подали на гасіння пожежі та охолодження будівельних конструкцій вогнегасні засоби. Тим часом бійці Аварійно-рятувального загону спецпризначення розбирали завали зруйновані конструкції з метою пошуку можливих постраждалих. Після порятунку людей та ліквідації пожежі аварійно-комунальні служби міста провели відновлювальні роботи із забезпечення житлового сектору гарячою водою й опаленням.

  Загалом у тренуваннях були задіяні майже 50 працівників служб цивільного захисту та 14 одиниць спеціальної техніки.

  Підбиваючи підсумки навчань, заступник начальника ГУ ДСНС України у Рівненській області Ігор Михальчук подякував усім задіяним службам за оперативні та високопрофесійні дії.

  «Одним з найнебезпечніших в осінньо-зимовий період є аварії на теплопостачальних об’єктах. Тому всім службам цивільного захисту необхідно постійно бути готовими до оперативного реагування на такі надзвичайні події та відновлення систем життєзабезпечення населення», – зазначив Ігор Михальчук.