• In English
 • Для відновлення інвестицій в Україну потрібний мирний процес і формування реформістської коаліції після парламентських виборів, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 26 вересня 2014 року о 18:25

  Уряд очікує інвестицій в українську економіку з боку компаній США, але для цього є ключові передумови: мирний процес, який передбачає в тому числі відведення російських військ, та формування сильної реформістської коаліції після виборів до Верховної Ради, - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк журналістам в аеропорту «Бориспіль» в п’ятницю, 26 вересня, за підсумками робочого візиту до США.

  Глава Уряду повідомив, що в ході візиту до Нью-Йорка провів низку зустрічей з представниками ключових світових банків та ділових кіл США: «Ми очікуємо інвестицій в українську економіку, але є дві ключові передумови для відновлення інвестицій і для участі американських компаній в приватизації. Перша й основна умова – це мирний процес, який полягає в відведенні російських військових і російських терористів з української території, відновленні Україною контролю і зупинки постачання зброї з боку Російської Федерації на територію України. Тобто, це перший крок, який може слугувати для подальшого мирного врегулювання ситуації в Україні».

  Ще одна передумова, за словами Глави Уряду, -  формування «реформістської коаліції» після виборів до Парламенту України: «Об'єктивно, що іноземні інвестори очікують проведення виборів. Після проведення виборів наші західні партнери хочуть побачити потужну, сильну, реформістську коаліцію, яка візьме на себе відповідальність за проведення європейських реформ і за імплементацію Угоди між Україною і Європейським Союзом».

  Арсеній Яценюк також нагадав, що 24 вересня під головуванням Президента Сполучених Штатів було проведено засідання Ради безпеки ООН, на якому було ухвалено резолюцію про боротьбу з тероризмом: «Україна також була країною, яка внесла проект цього рішення. І на наше переконання, це рішення стосується так само і Сходу України, а саме терористів, які підтримуються Російською Федерацією».

  «Росія, яка проголосувала за цю резолюцію, зобов’язана зупинити фінансування терористів, як це передбачено резолюцією Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Також Росія зобов’язана зупинити потік терористів, які йдуть саме з російського кордону на територію Східної України», - підкреслив Глава Уряду.

   

   

  У рамках робочого візиту до США Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив на загальних дебатах Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку. 

  Арсеній Яценюк виступив в Раді зовнішніх відносин (Council of foreign Relations - незалежний аналітичний центр США).

  Глава Уряду України зустрівся з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном, Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером, Президентом Болгарії Росеном Плевнелієвим, Президентом Латвії Андрісом Берзиньшем,Прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном, Прем’єр-міністром Малайзії Наджибом Разаком, Прем'єр-міністром Румунії Віктором Понтою, Міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом, Уповноваженим Державного департаменту США у справах Європи та Євразії Вікторією Нуланд.

  У ході зустрічі з представниками ділових кіл США та керівництвом  американських інвестиційних і фінансових установ Арсеній Яценюк представив урядовий План дій «Відновлення України». Глава Уряду мав окремі зустрічі з провідним американським фінансистом Джорджем Соросом і керівником компанії-виробника ядерного палива "Вестінгхауз" Деніелом Родеріком.

  Глава Уряду України також провів зустрічі з українською громадою Сполучених Штатів, представниками єврейських організацій США.