• In English
 • Остап Семерак: Всі дії щодо "Межигір'я" здійснюватимуться під контролем громадськості
  опубліковано 26 вересня 2014 року о 15:34

  Сьогодні, 26 вересня, відбулася зустріч Міністра Кабінету Міністрів Остапа Семерака з представниками громадськості, де обговорювалися питання зберігання та утримання майна комплексу «Межигір’я».

  В зв’язку з кримінальними провадженнями, в яких майно «Межигір’я»  є речовим доказом, рішення щодо подальшої його долі може бути ухвалене лише після завершення відповідного розгляду у суді. Водночас, як наголосили громадські активісти, майновий комплекс «Межигір’я» потребує значних затрат на утримання та охорону, особливо на опалення в зимовий період.

   «Процес збереження майна «Межигір’я» обов’язково повинен бути під контролем громадськості. Представники громадськості зможуть увійти в склад наглядової ради державного підприємства, на чий баланс буде передано «Межигір’я», аби мати змогу контролювати весь процес - і передачі, і зберігання», - зазначив Остап Семерак.

  Як поінформував Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів Олег Паракуда, Уряд забезпечив повернення у державну власність земельної ділянки комплексу, що була незаконно передана ТОВ «Танталіт»: «На виконання рішень судів процедуру повернення у державну власність понад 130 га землі повністю завершено», - заявив заступник Міністра.

  Учасники зустрічі дійшли згоди про необхідність передачі майна на відповідальне зберігання державному підприємству, яке буде визначене як представниками державних органів, так і громадськими активістами.

  Також досягнуто домовленості про те, що процес опису майна слідчими прокуратури проходитиме за участі громадських представників, аби зробити його максимально прозорим та публічним.

  Водночас було піднято питання й щодо стратегії розвитку цього майнового комплексу на майбутнє. Висловлено пропозицію проведення круглого столу за участю громадськості, фахівців, представників влади, де обговорити пропозиції різних сторін та визначити максимально ефективний спосіб використання цього об’єкта.