• In English
 • Україна поступово змінюватиме формат роботи з Європейським Союзом у економічній сфері
  опубліковано 25 вересня 2014 року о 17:45

  Мінекономрозвитку змінить формат роботи з інституціями Європейського Союзу. Про це розповів заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі – торговий представник України Валерій Пятницький, коментуючи підсумки роботи 9-го спільного засідання Підкомітету №3 («Політика у сфері підприємств, конкуренція, співробітництво у регуляторній сфері») та 15-го спільного засідання Підкомітету №1 («Торгівля та інвестиції») Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, що проходили протягом двох днів у Мінекономрозвитку.

  «Спільні засідання відбуваються, можливо, в останнє у такому форматі (передбаченому Угодою про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС). Ми продовжуємо роботу, а потім плавно ці підкомітети будуть фактично інтегруватися в різні форми співробітництва відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Хочу зазначити, що нові органи двостороннього співробітництва будуть відповідати викликам і завданням, які стоять перед Україною на шляху до подальшої інтеграції в Європейський Союз», – зазначив Валерій Пятницький, який головував на засіданнях з української сторони.

  З боку європейської сторони у роботі Підкомітету №3 головував представник Служби зовнішніх зносин Європейської Комісії Дірк Шубель, а на засіданні Підкомітету № 1 – представник Генерального директорату з питань торгівлі Європейської Комісії Люк Девінь. 

  У ході засідань сторони обговорили ключові торговельні питання між Україною та ЄС, а також питання наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері промисловості та політики у сфері підприємництва. Оцінюючи роботу підкомісій, Торговий представник України наголосив на високому рівні та новій тональності діалогу: основна увага була зосереджена на досягнутому прогресі й визначенні напрямів співпраці, які потребують в подальшому підвищеної уваги.

  «Це були надзвичайно цікаві засідання. Дуже динамічні. За останній рік зроблено багато: прийнято законодавство і по-новому запрацювала система державних закупівель; ми застосовували багато різних обмежень – тепер усі ті «завали», що створювались протягом останніх років, розчищені за декілька місяців. І зараз ми більше говорили про те, що нам треба зробити найближчим часом, про допомогу, яку ми можемо отримати від Євросоюзу і її формат, про те, як ми будемо імплементовувати Угоду, про нові форми співробітництва і як ми до них будемо переходити. Тобто відбувався креативний діалог і ми мислили категоріями «що нам треба зробити», а не як нам розчищати «завали»», – сказав Валерій Пятницький.