• In English
 • Парламент має проголосувати за реформи до кінця року, - Володимир Гройсман
  опубліковано 25 вересня 2014 року о 16:54

  Для впровадження реформи децентралізації влади, місцевого самоврядування, бюджетної децентралізації, дерегуляції сфери послуг, український Парламент має внаслідок виборів отримати стійку більшість і схвалити відповідні закони до кінця року. Про це сказав під час конференції «Муніципальна консолідація в Європі: тенденції і рішення щодо об`єднання та співробітництва» Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

  «Є політична воля Президента країни на курс європейської інтеграції і децентралізацію влади, є готовність Уряду діяти в напрямку децентралізації влади, і сьогодні розпочався виборчий процес до українського Парламенту, який є надзвичайно важливим. Ми маємо отримати стійку більшість у Парламенті, щоб всі рішення, які відповідають кращим європейським практикам і потребам України, були реалізовані», – зазначив він.

  За словами Володимира Гройсмана, Україна має використати виклик внаслідок багатовекторної агресії з боку Російської Федерації як можливість здійснення перетворень в  Україні. Він підкреслив, що  в Україні ще й досі панує пострадянський устрій, який обмежує територіальні громади у можливостях, у прийнятті рішень, блокує формування фінансових основ, замикає рішення щодо розвитку громад на рівень центральної влади.

  «Попередній системі владі не має бути місця в Україні, адже це централізація, корупція, вона знищує державність, пригнічує ініціативу на місцях, руйнує цінності, прийняті у цивілізованому світі», – підкреслив Володимир Гройсман.

  Під час конференції, організованої Радою Європи спільно з Мінрегіоном, відбувся ефективний обмін думками українських урядовців, представників асоціацій та експертів з представниками європейських держав, зокрема, Великої Британії, Грузії, Латвії, Албанії та Мальти, чиї міністри поділилися досвідом щодо реформи муніципальної консолідації.

  За словами учасників конференції, консолідація (співробітництво або добровільне об`єднання) забезпечить громадам, які отримають нові можливості внаслідок реформи місцевого самоврядування,  успішний розвиток і зміцнить їхню фінансову спроможність.

  Завтра у рамках конфіденційних фахових консультацій високопосадовці з урядів держав – членів Ради Європи – сформують практичні рекомендації для українських колег.

  «Звісно, ми не проходили шлях реформ, і нам потрібна технічна експертна підтримка наших міжнародних партнерів, щоб обійти ті проблеми, з якими вони вже стикалися, щоб кожне рішення було максимально виважено із мінімізацією можливостей на помилку, оскільки в України немає часу на помилки», – наголосив Віце-прем`єр-міністр.