• In English
 • На колегії МОН обговорено питання щодо облаштування студентів та викладачів з Донбасу
  опубліковано 25 вересня 2014 року о 16:24

  25 вересня 2014 року під час засідання колегії Міністерства освіти і науки України було розглянуто питання облаштування студентів та викладачів з Донецької та Луганської областей.

  Член колегії МОН, експерт Центру дослідження суспільства Єгор Стадний запропонував створити загальну он-лайн базу вакантних посад для викладачів ВНЗ з Донбасу: «Це полегшить пошук місць пристосування для викладачів, які шукають можливість виїзду з зони АТО».

  Члени колегії обговорили це питання та дійшли висновку, що необхідно унормувати питання щодо створення такої бази, а також щодо вирішення правових аспектів трудових відносин викладачів та вищих навчальних закладів.

  У свою чергу Міністр Сергій Квіт повідомив, що звернувся з листом до керівників, працівників і студентів вищих навчальних закладів України стосовно забезпечення належних умов для студентів з Донбасу.

  Сергій Квіт зазначив, що наразі ситуація дуже швидко змінюється: «Немає одного рішення, яке вирішить всі питання. Було вирішено переводити студентів з Донбасу до інших вищих навчальних закладів України у якості вільних слухачів. За ними не «прийшло» фінансування, адже вони закріплені за своїми ВНЗ Донецької та Луганської областей. Якщо ситуація на Донбасі буде консервуватися, то очевидно буде змінено рішення, і за цими студентами, які заріз в інших ВНЗ, «прийде» фінансування через семестр».

  За словами Міністра, зараз розробляється новий проект щодо вирішення питання функціонування ВНЗ Донбасу: «Є можливість, умовно кажучи, евакуйовувати університети. Вже розроблена процедура виведення Донецького національного університету до Вінниці».

  Окрім того, Сергій Квіт повідомив, що вже надійшли пропозиції з Тернополя, Запоріжжя, Кривого Рога та Костянтинівки стосовно розміщення в цих містах інших ВНЗ Донбасу.

  Проте, як зазначив Міністр, є проблема в тому, що у зв’язку із захопленням приміщень не всі університети володіють інформаційною базою про своїх студентів, викладачів та співробітників.

  «Можливо у певних випадках створюватиметься навчальний центр, у якому буде знаходитися кілька університетів. Це питання у процесі вирішення», - поінформував Сергій Квіт.