• In English
 • "Пане Путін, можна виграти битву з армією, але ви ніколи не переможете об'єднану українську націю", - Арсеній Яценюк на Генасамблеї ООН
  опубліковано 25 вересня 2014 року о 07:07

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк закликав західних партнерів не скасовувати санкції проти Росії, доки Україна не поверне контроль над сходом країни і Кримом. «Крим був, є і буде частиною України», - заявив Глава Уряду України під час виступу на загальних дебатах Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку в середу, 24 вересня.

  Арсеній Яценюк виступив на дебатах Генасамблеї ООН третім Прем’єр-міністром після Глави Уряду Великої Британії Девіда Кемерона та Прем’єр-міністра Данії Хелле Торнінг-Шмітта.

  «Україна як одна з країн-засновниць Організації Об’єднаних Націй знає, чому ми заснували цю поважну організацію. Для миру і стабільності. Чи є в нас мир і стабільність? Ні. І наша глобальна мета – зробити все можливе, щоб захистити наших громадян і принести мир нашим націям», - сказав він.

  Глава Уряду підкреслив, що походження конфлікту, який відбувається в Україні – «це вторгнення, яке вчинила Російська Федерація»: «Постійний член Ради безпеки ООН порушив Статут ООН, що є абсолютно й повністю неприйнятним».

  Арсеній Яценюк нагадав, що 20 років тому Україна відмовилася від ядерної зброї, арсенал якої був третій за величиною в світі: «Відмовившись від арсеналу ядерної зброї, в Будапешті Україна отримала гарантії територіальної цілісності та суверенності. Росія була одним із підписантів цього меморандуму. І замість гарантій безпеки через 20 років ми отримали російський чобіт на українській землі».

  «Видається, що важко буде переконати іншу країну зупинити розповсюдження ядерної зброї. Ми дотримуємося програми нерозповсюдження ядерної зброї, але нам необхідні гарантії територіальної цілісності, безпеки та незалежності», - сказав він.

  «Кілька місяців тому Російська Федерація анексувала Крим. Країна, яка є членом ООН і постійним членом Радбезу ООН, країна, озброєна до зубів, вирішила захопити територію незалежної України», - підкреслив Арсеній Яценюк, відзначивши зусилля країн-членів ООН, «які в більшості своїй підтримали резолюцію, яка підтримує територіальну цілісність України та засуджує незаконну анексію Криму Російською Федерацією».

  Проте, наголосив Глава Уряду України, Росія пішла далі: «Сьогодні можемо ствердити, що російська армія перебуває на Сході України».

  «Російська Федерація порушила низку двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів - починаючи від Статуту ООН та закінчуючи резолюціями щодо боротьби з тероризмом, які були ухвалені ООН. Ми знаємо, що означає тероризм. Ми закликаємо Росію відвести свої війська, відвести свою артилерію, перестати забезпечувати очолюваних Росією терористів; відновити контроль над українсько-російським кордоном і почати реальні переговори, мирні переговори», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Незважаючи на перемир’я, наголосив Арсеній Яценюк, Україна втрачає військових та мирне населення, тривають обстріли.

  Він підкреслив, що Україна потребує миру: «Але важко досягти якоїсь мирної угоди під прицілом автомата, виготовленого в Росії».

  Арсеній Яценюк також нагадав про жахливу трагедію літака Малайзійських авіаліній, «яка сталася через російське вторгнення»: «Кілька місяців тому пасажирський літак MH-17 був збитий ракетною системою «земля-повітря» російського виробництва. 298 невинних людей були вбиті. Україна сумує за загиблими. Ми молимося разом із сім’ями з Нідерландів, Австралії, Великої Британії, Малайзії, Індонезії, Філіппін, Німеччини».

  Він акцентував, що Україна передала розслідування цієї трагедії незалежному органу, очолюваному Нідерландами: «Закликаємо всіх допомогти нам притягнути до відповідальності винних в цьому жахливому злочині, злочині проти людства».

  Формула досягнення миру, за словами Арсенія Яценюка, має бути всеохопною: «Воєнний варіант, очевидно, не найкращий. Повинен бути всеохопний підхід, який включає дипломатичні, фінансові, політичні, і лише насамкінець - військові опції».

  «США та ЄС ввели проти Росії низку санкцій. Ми розуміємо, що санкції – це шлях, як почати справжні переговори і досягти мирної угоди. Жодної віри в слова. Ми віримо тільки діям», - сказав він.

  Арсеній Яценюк закликав Росію виконувати її міжнародні зобов’язання та домовленості, досягнуті в Мінську: «Це не меню, де ви можете обирати. Росія має виконати всі дванадцять пунктів цього меморандуму».

  «Закликаємо наших партнерів не скасовувати санкції, доки Україна не поверне контроль над всією її територією, починаючи зі Сходу України і закінчуючи Кримом. Крим був, є і буде частиною України», - заявив Арсеній Яценюк.

  Прем’єр-міністр України звернувся до президента РФ: «Пане Путін, ви можете виграти битву з армією. Але ви ніколи не переможете в битві з нацією. Об’єднаною українською нацією».

  У рамках робочого візиту до США Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зустрівся з Прем’єр-міністром Малайзії Наджибом Разаком, Прем'єр-міністром Румунії Віктором Понтою та Прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном.

  Глава Уряду України також провів зустрічі з президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером та представниками єврейських організацій США.

  Арсеній Яценюк виступив в Раді зовнішніх відносин  (Council of foreign Relations - незалежний аналітичний центр США).

  Заплановано зустріч Прем’єр-міністра України з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном, а також переговори з главами делегацій ряду держав-членів ООН.

  У ході зустрічі з представниками ділових кіл США та керівництвом американських інвестиційних і фінансових установ Арсеній Яценюк представить урядовий План дій «Відновлення України».