• In English
 • Українські та польські рятувальники обговорили питання взаємодопомоги під час виникнення надзвичайних ситуацій
  опубліковано 24 вересня 2014 року о 14:35

  Формування системи цивільного захисту європейського рівня, використання сучасних технологій під час ліквідації надзвичайних ситуацій, новітньої пожежної техніки та обладнання є наразі головними пріоритетними напрямками діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. З метою налагодження співпраці зі своїми іноземними колегами, обміну позитивним досвідом керівництво ДСНС України постійно проводить зустрічі з представниками міжнародних служб порятунку. Сьогодні Голова ДСНС України Сергій Бочковський зустрівся з Директором Урядового центру безпеки та представниками Державної пожежної служби Республіки Польща для того, аби обговорити питання подальшого співробітництва та взаємодопомоги під час виникнення надзвичайних ситуацій.

  На початку зустрічі Голова ДСНС України Сергій Бочковський подякував колегам із Польщі за їх постійну підтримку та допомогу не лише Службі порятунку, але й Україні у вирішенні різноманітних проблемних питань. Сергій Бочковський зазначив, що українські та польські народи завжди були дружніми і Україна відчувала і буде відчувати як матеріальну,  так і духовну підтримку від кожного жителя Польщі.

  «Польські брати завжди першими допомагали нам, розділяли з нами і горе, і радість. Дійсно, друзі пізнаюся в біді. В Україні зараз складний період, Служба порятунку нині виконує ті завдання, вирішує ті проблеми, з якими ми до цього не мали справи. Ми переміщуємо людей з районів АТО, годуємо, одягаємо, розселяємо по інших регіонах, відбудовуємо зруйновані терористами міста. Наразі Україна готується до зими  - ми повинні забезпечити нормальними умовами кожну людину, яка переїхала з району АТО. Тому нам сьогодні, як ніколи, потрібна підтримка міжнародної спільноти. І польські колеги й цього разу першими простягнули нам руку допомоги. Я переконався, що Польща – це наш вірний друг, який ніколи нас не зрадить. Україна прагне увійти до «європейської колиски» і ми зробимо це, адже знаємо, що наші друзі нас підтримають у цій важливій справі. Ми – могутні та сильні народи, у єдності наша сила», - зазначив Голова Служби.

  Зі свого боку, директор Урядового центру безпеки Республіки Польща пан Януш Скуліх подякував Голові Служби Сергію Бочковському та всім рятувальникам за ту титанічну працю, яку вони наразі виконують у зв’язку із ситуацією на Сході України.

  «Українці для нас є не просто сусідами, а дійсно найближчими та найріднішими друзями. Тому ми просто не могли залишити їх у біді. Перш за все, Уряд Польщі  прагне допомогти Україні фінансово. Наразі вирішується питання щодо залучення польської авіації для здійснення пошуково-рятувальних операцій на території України. Також ми готові ділитися досвідом у сфері цивільного захисту населення, навчати українських колег у школах першої домедичної допомоги людям під час виникнення надзвичайних ситуацій. Вже найближчим часом керівники Служб України та Республіки Польща під час зустрічі зможуть детально  обговорити шляхи нашого подальшого співробітництва», - сказав пан Януш Скуліх.